1 MIEJSCE NASZYCH SIATKARZY

W dniach 10.12.2015 oraz 15.12.2015 w naszej szkole odbywał się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Sosnowca w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach uczestniczyła reprezentacja naszego liceum.
W pierwszym dniu rozgrywek nasz zespół rozegrał jedno spotkanie z drużyną Technikum nr 1 z Sosnowca (popularnym „Ekonomikiem”). Nasza drużyna zagrała fenomenalne spotkanie pokonując przeciwników 2-0 w setach (25:12, 25:8).
W drugim dniu zmagań reprezentacja naszej szkoły zagrała dwa mecze, w pierwszym spotkaniu bezproblemowo pokonała zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater z Sosnowca 2-0 w setach (25:12, 25:20). Drugie a zarazem ostatnie spotkanie na tym etapie rozgrywek nasi siatkarze rozegrali z uczniami VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka z Sosnowca. Mecz ten decydował o zajęciu pierwszego miejsca w tym turnieju. Pierwszy set był bardzo emocjonujący i kosztował wiele sił obie drużyny, ostatecznie górą byli nasi zawodnicy, którzy wygrali 25:22. W drugim secie rywale naszego zespołu nie mieli już nic do powiedzenia, set zakończył się wynikiem 25:15 i w całym meczu 2-0 w setach.
Podsumowując, należy stwierdzić, że podopieczni Jarosława Mizerskiego rozegrali bardzo dobre zawody, czego dowodem jest zajęcie pierwszego miejsca przez naszych zawodników.
Finały Mistrzostw odbędą się w styczniu następnego roku na hali sportowej w Milowicach.

Skład zespołu:
– Piotr Podsiadło – kapitan drużyny (3Mat3)
– Jan Szymczyk (3Mat3)
– Jakub Haładus (3Mat2)
– Michał Wyszyński (3Mat1)
– Marcel Maj (3Bch)
– Maciej Gajda (3BP)
– Mateusz Wróbel (2Bch)
– Filip Atłas – libero (2Bch)
– Bartosz Głowacki (1Mat1)
– Piotr Nowak (1Mat1)
– Kacper Patej (1Mat1)