15.XI.2018 ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

PAMIĘTAJ !
Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż PAPIEROSY ZABIJAJĄ POWOLI. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.

W czwartek Zespół Promocji Zdrowia przypomniał całej społeczności szkolnej o
Światowym Dniu Rzucania Palenia. Rozwieszone zostały plakaty informowały o konsekwencjach zdrowotnych dla palaczy i składzie chemicznym papierosa. Klasy mające w tym dniu lekcje wychowawcze oglądały prezentację o szkodliwości tego nałogu a pozostali uczniowie mogli ją zobaczyć na szkolnym monitorze.

Palenie wśród młodzieży od dawna jest powszechnym problemem. Już nawet dzieci próbują papierosów, a wiele z nich z czasem popada w nałóg. Uzależnienie od nikotyny ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia młodego człowieka. Ze względu na bierne palenie cierpi nie tylko on sam, ale również jego otoczenie.

Palenie papierosów niszcząco działa na młody organizm. Należy pamiętać o wszystkich szkodliwych składnikach dymu papierosowego, takich jak amoniak, cyjanek czy formaldehyd. Sama zaś nikotyna odpowiada za uzależnienie od papierosów. W wysokich dawkach stanowi jednak silną truciznę.

Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.

Pamiętajcie ! Nie zaczynajcie palić ! To uzależnia
Lepiej zacznij zdrowiej żyć , nie pal , naucz się porządnym być !