2 i 3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SOSNOWCA W PŁYWANIU

NewsyMożliwość komentowania 2 i 3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SOSNOWCA W PŁYWANIU została wyłączona

31 marca to szczęśliwy dzień dla Naszych Pływaków. Otóż w tym dniu, w VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, odbyły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Uczniowie z sosnowieckich szkół rywalizowali w sztafetach 6×50 m stylem dowolnym, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt, w skład której wchodziły: Haberko Wiktoria kl.2, Kucharczak Wiktoria kl.1, Dudek Aleksandra kl.1,Kuś Natalia kl.1, Siemońska Izabella kl.1, Kata Magdalena kl.1, Wróbel Karolina (rezerwa) kl.1, uplasowała się na 2 miejscu. Nasze Uczennice zostały minimalnie pokonane przez drużynę z Korczaka. Srebrne dziewczęta uzyskały bardzo dobry czas: 3,37,55.

Emocje na zawodach trzymały nas w napięciu długo, gdyż niedługo po wyścigu dziewcząt, rozpoczęła się rywalizacja w kategorii chłopców. Drużyna uczniów Staszica składała się z: Strumiński Oskar kl.1, Jura Aleksander kl.1, Czerkaski Kacper kl.2, Szymończyk Karol kl.2, Raczyński Michał kl.2, Haładus Jakub kl.3. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli wysokie 3 miejsce. Gdyby nie setne części sekundy, to nasza męska drużyna uplasowałaby się na 2 miejsce.

Staszicowska ekipa pływacka doskonale zaprezentowała się na tych zawodach. Wszyscy płynęli, ile mieli sił. Reasumując, nie możemy doczekać się kolejnych zmagań pływackich.

Reprezentantom Staszica należą się olbrzymie brawa i gratulacje. Opiekunem zawodów był P.prof.Piotr Grabowski.

Relacja: Aleksandra Dudek kl.1 BP

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.