Absolwent Staszica gościem Towarzystwa Młodych Naukowców

15 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu Towarzystwa Młodych Naukowców. Tym razem gościem okazał się absolwent naszej szkoły dr n. m. Michał Jarząbadiunkt III Kliniki Radioterapii i Chemioterapii oraz kierownik Centrum Chorób Piersi – Breast Unit Gliwice.

Swój wykład zatytułował „Pozytonowa tomografia emisyjna, masywnie równoległe sekwencjonowanie i inhibitory kinaz tyrozynowych – dlaczego wciąż czasami nie udaje się wyleczyć raka?„. Pan doktor – jak na pasjonata przystało w bardzo ciekawy i zrozumiały dla licealistów sposób, omówił niektóre z ultranowoczesnych metod wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej. Wiele uwagi poświęcił profilaktyce nowotworów uświadamiając słuchaczom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia oraz podejmowanie aktywnych działań w celu jak najwcześniejszego wykrycia zmiany o charakterze nowotworowym. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, którzy zadawali pytania, lecz także wśród opiekunów zaprzyjaźnionego VI Liceum.

Prelegent pozostawił nas w przekonaniu, że z rakiem można wygrać a najskuteczniejszą bronią jest – „ czas”.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.