AKTUALNOŚCI KULTURALNE ONLINE

NewsyMożliwość komentowania AKTUALNOŚCI KULTURALNE ONLINE została wyłączona

1. Z okazji 500. rocznicy śmierci Rafaela Santi platforma Musement stworzyła wirtualne muzeum, w którym można podziwiać ponad 100 prac tego renesansowego artysty. Pochodzą one z najsłynniejszych muzeów i galerii świata, m.in. z Galerii Uffizi, Muzeów Watykańskich, Luwru, Prado i Ermitażu.

https://www.musement.com/pl/wirtualne-muzeum-Rafaela

2. I jeszcze jeden wspaniały artysta: Fundacja Claude’a Moneta umożliwiła wirtualny spacer po rezydencji i ogrodach w Giverny, gdzie malarz mieszkał i tworzył przez ponad 40 lat, aż do swojej smierci w 1926 r.

http://fondation-monet.com/ (w języku angielskim i francuskim)

3. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu udostępnia, oprócz wirtualnego spaceru po muzeum, serię krótkich filmów, przygotowanych przez jego pracowników. Przykładowe tematy niektórych z nich:
– Archiwum Tadeusza Różewicza;
– Kawa na dworach szlacheckich;
– Tadeusz Różewicz i zła sztuka;
– Cenzura w stanie wojennym.
https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/
https://www.facebook.com/panatadeusza

4. Wawel zachęca do wirtualnego zwiedzania sal Zamku, czytania edukacyjnego bloga, oglądania Kolekcji Lanckorońskich i ekspozycji „Skarby epoki Piastów”.
https://wawel.krakow.pl/
http://3d.wawel.krakow.pl/l

5. Teatr Śląski zaprasza w ten weekend na retransmisję „Dziadów” w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Odbędzie się ona 17, 18 i 19 kwietnia o godzinie 19.30. Poza czasem retransmisji link nie będzie aktywny. https://www.youtube.com/watch?v=oSx6zazqw_M&feature=youtu.be%EF%BB%BF

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress