Analiza pierwszej pomocy w teorii i praktyce

NewsyMożliwość komentowania Analiza pierwszej pomocy w teorii i praktyce została wyłączona

3 kwietnia w ramach Festiwalu Nauk Przyrodniczych, na zaproszenie pani mgr Agnieszki Kapicy, zawitał do naszej szkoły pan Wojciech Bański. Na co dzień zajmuje się ratowaniem ludzi, a tym właśnie doświadczeniem – które ratownik medyczny posiada – chciał podzielić się z uczniami klas II BP, II BCH oraz IMAT1 .

Wykłady zawierały niezwykle wnikliwą analizę I pomocy zarówno w teorii, jak i w praktyce i dotyczyły zagadnień:
– technika ABC w udzielaniu I pomocy
– resuscytacja a reanimacja
– zajęcia praktyczne na fantomie
– szczegółowa analiza pracy pogotowie ratunkowego

Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia karetki pogotowia rodem z PRL – u Fiat 125p z roku 1989. Pojazd został odrestaurowany i zarejestrowany jako zabytkowy. Obecnie znajduje się pod opieką Pana Wojtka, którego pasją jest nie tylko praca, ale również kolekcjonowanie zabytkowych samochodów zwłaszcza tych związanych z Pogotowiem Ratunkowym.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę i czekamy na więcej wykładów.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.