Ania i Kuba na Spotkaniu ze Śląskim Kuratorem Oświaty

19 września 2016 r. w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych w roku szkolnym 2015-2016.

W spotkaniu, w którym najważniejszymi uczestnikami byli uczniowie – zwycięzcy olimpiad i turniejów oraz towarzyszący im nauczyciele – jako goście honorowi wzięli też udział: gospodarz uroczystości Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, senator RP prof. dr hab. inż Krystian Probierz, wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, wiceprezydent Gliwic Adam Neuman oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż Arkadiusz Mężyk.

Wśród uczniów uczestniczących w spotkaniu byli także zwycięzcy olimpiad ze „Staszica”: Anna Lis – laureatka Olimpiady Artystycznej w Sekcji Muzyki oraz Jakub Antosiewicz – laureat Olimpiady Historycznej. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: Sławomira Dziewięcka i Agnieszka Charuza Siechowska. Zaproszono również dyrektorów kilkunastu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych województwa. Był wśród nich oczywiście dyrektor „Staszica” Grzegorz Walotek. Prowadzący uroczystość wyjaśnili zebranym, że zaproszono dyrektorów szkół, które poszczycić się mogą największą grupą olimpijczyków, a ich uczniowie osiągają najwyższe wyniki na maturze. Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy otrzymali listy gratulacyjne i upominki.

Cieszymy się bardzo, że „Staszic” znalazł się w tym zaszczytnym i doprawdy elitarnym gronie. Na uroczystość zaproszono bowiem wyłącznie laureatów 18 Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych objętych patronatem MEN. Województwo śląskie może poszczycić się 31 laureatami tych olimpiad toteż dumni jesteśmy, że w tej grupie znaleźli się uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza że reprezentowali nie tylko Sosnowiec, ale i całe Zagłębie.