ARTYŚCI STASZICOWSKIEJ ESTRADY NADZIEJĄ POLSKIEGO SHOW BUSINESSU

Od lat nasze liceum ma szczęście do utalentowanych artystycznie uczniów. Jan Kiepura znajdujący się na liście absolwentów – zobowiązuje. Byli więc aktorzy, śpiewacy, wokaliści, tancerze. Ale aktualne roczniki są szczególnie wszechstronnie uzdolnione, a zarazem chętne do współpracy. W dodatku wielu z tych uczniów chodzi do „Staszica” piąty, czy szósty rok wliczając nasze staszicowskie gimnazjum.

Dzięki nim szkolne akademie stoją na telewizyjnym (w dobrym tego słowa znaczeniu) poziomie, a miejskie uroczystości robione przez „Staszica” przyciągają nie tylko zaprzyjaźnionych ze szkołą widzów, ale i obcych ludzi znających i ceniących markę naszych artystów. Od pięciu lat co roku w „Muzie” gramy Noworoczno – Karnawałowy Koncert Charytatywny dla Sosnowieckiego Hospicjum, graliśmy też Koncert dla Domu Aniołów Stróżów, przygotowaliśmy w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej Galę Mistrzów sosnowieckich szkół i przedszkoli, Koncert z okazji 115 rocznicy urodzin Jana Kiepury, koncerty jubileuszowe z okazji 120 i 125 rocznicy powstania liceum.

Na wszystkich tych imprezach panował niepowtarzalny rodzinny klimat (w koncertach zwykle występują obok siebie uczniowie i absolwenci), charakteryzował je też wysoki stopień profesjonalizmu o czym świadczą pełne zachwytu recenzje i zadowolona, wierna publiczność.
Aktualnie zespół naszej Staszicowskiej Estrady liczy ok. 30 osób, my prezentujemy w tym miejscu ośmioro artystów, którzy są filarami naszego zespołu.

Kamila Burda – pełna wdzięku, precyzyjna rytmicznie, technicznie i stylowo tancerka, skrzypaczka, nieoceniona animatorka kultury.

Emilka Głowa – wybitna, wszechstronna wokalistka o perlistym, dźwięcznym głosie doskonale radzi sobie zarówno z lirycznymi, śpiewnymi piosenkami jak i tymi spod znaku rocka i jazzu, potrafi imitować koloraturę Violetty Villas, słowiczy śpiew Anny German i głębię głosu Whitney Houston.

Zuzanna Haberka – przedstawicielka nurtu klasycznego wśród naszych muzyków, wybitna pianistka i skrzypaczka, ale również animatorka kultury muzycznej, organizatorka chórów i zespołów instrumentalnych

Aleksandra Korzec – niezwykle uzdolniona, wszechstronna wokalistka z temperamentem scenicznym, odnajduje się zarówno w klasycznym repertuarze operowym, jak i rozrywkowym – od rocka po poezję śpiewaną i piosenkę aktorską.

Paweł Kowalski – niestrudzony organizator, aktor m.in. „Śluby Panieńskie” po prostu „Człowiek orkiestra”

Martyna Kucia – tancerka i choreograf, od której Agustin Egurrola mógłby się niejednego nauczyć; jej pomysłowość przy tworzeniu układów tanecznych zatyka dech w piersiach, a kilka dzieł przeszło do historii polskiej choreografii („Nikodem” czy „W siną dal”). Jest w trzeciej klasie, co my zrobimy jak Martyna skończy szkołę!

Tymek Masarczyk – wokalista o aksamitnym głosie, trafiający do serc wszystkich słuchaczy (a zwłaszcza słuchaczek), który najlepiej czuje się zarówno w polskim jak i zagranicznym repertuarze lirycznym.

Alicja Padula – rewelacyjna wokalistka, która łączy warunki głosowe ze zdolnościami tanecznymi; jej swingowe wykonania polskich i zagranicznych standardów od Cher, przez Abbę po Hannę Banaszak i Ewę Bem są niepowtarzalne.

Kuba Szkutnik – wokalista – nagroda specjalna w Konkursie Piosenki Europejskiej, aktor, reżyser, scenarzysta, animator, jednym słowem wszechstronny człowiek estrady, niezwykle kreatywny, o niespożytej energii, wielkiej inwencji, pełen niebanalnych, odkrywczych pomysłów i szlachetnego uporu w ich realizacji. Jest autorem scenariusza do swojego przedstawienia „ Wśród maków i powojów” oraz zdobywcą wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.