Aż dwie Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla naszych nauczycieli

17 października 2017 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach miała miejsce wojewódzka gala wręczenia nagród i wyróżnień wybitnym nauczycielom i pracownikom oświaty.1 Z rąk II Wicewojewody Mariusza Trepki i Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer ponad 400 nauczycieli otrzymało Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Medale Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty. Wśród nieco ponad 70 śląskich nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę Ministra znalazło się aż dwoje nauczycieli z naszego liceum. Dwoje historyków – Sławomira Dziewięcka i Paweł Matyszkiewicz zostało uhonorowanych tą najwyższą spośród przyznawanych nauczycielom nagród. A uhonorowano ich za, jak mówiła Pani Kurator wręczając nagrody, wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, w tym m. in. w zakresie kształtowania najważniejszych umiejętności uczniów określonych w podstawie programowej, rozwiązywania problemów o charakterze wychowawczym lub socjalnym uczniów,  działań innowacyjnych, pracy organizacyjnej na rzecz szkoły, współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym, działań na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym.

Na koniec uroczystości II Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka i Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer podziękowali nagrodzonym za znakomitą pracę, zaangażowanie, entuzjazm i nieustającą otwartość na dialog z uczniem oraz życzyli dalszych osiągnięć i nade wszystko wdzięczności i uznania uczniów.