Będzie się działo w lutym

Zaczął się luty, drugi semestr rozkręca się na dobre, zima nie odpuszcza, a my – wypoczęci po feriach – znowu jesteśmy gotowi do działania. Luty będzie miesiącem niezwykle bogatym w wydarzenia:

3 lutego w naszej Szkole odbył się Śląski Konkurs Matematyczny. Mamy nadzieję, że trudne zmagania zostaną zwieńczone konkursowymi sukcesami.

Również 3 lutego, 43 uczniów naszego Gimnazjum przystąpiło do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego – nic dziwnego, gdy z uczniami pracuje „Caryca” – pani Prof. Agata Kaczyńska;-)) Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo „Gumisiów”!

Przez cały miesiąc odbywać się będą dalsze eliminacje do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów oraz ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych dla licealistów.

Uwaga! Uwaga! Szanowni Państwo, „Poloneza czas zacząć !”

Napoleon miał swoje 100 dni, mają je i nasi maturzyści. W sobotę 4 lutego odbędzie się niepowtarzalny Bal Studniówkowy. Podobno kreacje właśnie przechodzą ostanie poprawki u Channel i Armaniego, a tancerze z mozołem powtarzają skomplikowane figury poloneza.

10 lutego odbędzie się II Bal Gimnazjalny, którym uczniowie Gimnazjum nr 25 nieoficjalnie zainaugurują karnawał w Wenecji, bowiem tegoroczny bal dla naszych „Milusińskich” będzie balem w…maskach. Wszystkim „Staszicakom”, tym starszym i tym młodszym, życzymy świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Aby zachować zdrową równowagę między nauką a zabawą, w lutym uczniowie klasy 3 GM przystąpią do próbnych egzaminów gimnazjalnych. To ważna próba przed „kwietniową batalią”.

7 lutego, z inicjatywy pani prof. S. Dziewięckiej, uczniowie, którzy pasjonują się historią wysłuchają wykładu Prof. dr hab. Jerzego Sperki: „Życie codzienne na dworach królewskich i książęcych w XV wieku”.

Natomiast uczniowie zainteresowani geografią wysłuchają wykładu pracownika naukowego Wydziału Nauk o Ziemi UŚ pt.: „Osobliwości przyrodnicze południa Afryki”. Dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych pani Prof. K. Warzyszak-Koprowska przygotowała „Konkurs Wiedzy o Polsce”.

W dniach od 13 do 16 lutego w naszej szkole odbywać się będzie Festiwal Języków Obcych. Czeka nas wiele atrakcji: będą konkursy, wystawy, przedstawienia, degustacja narodowych dań, warsztaty językowe i wykłady nauczycieli akademickich. Zapraszamy! (Szczegółowy program Festiwalu już wkrótce na naszej stronie.)

15 lutego dwie drużyny z klas III GM wezmą udział w kolejnej edycji Konkursu im. Marii Goeppert-Mayer organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Jest to konkurs w języku angielskim obejmujący wszystkie przedmioty ścisłe. Miło nam przypomnieć, że uczniowie naszego Gimnazjum już pięciokrotnie zdobywali laury w tym konkursie. I tym razem liczymy na świetny wynik „Staszicaków”.

W kolejnym tygodniu od 20 do 24 lutego, gościć będziemy wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC – przyjedzie do nas dwoje studentów – z Chin i z Brazylii. Codziennie prowadzić będą dla naszych uczniów niezwykle ciekawe zajęcia-warsztaty w języku angielskim. W zajęciach wezmą udział wszyscy gimnazjaliści oraz wybrane klasy I i II liceum. Jesteśmy podekscytowani zbliżająca się wizytą, bo to nowa idea w naszej Szkole. A wszystko to dzięki panu prof. Piotrowi Gorajowi!

16 i 23 lutego licealiści z grup rozszerzeniowych 2 Mat1 oraz 2 Mat2, wraz ze swoimi nauczycielkami, wybierają się na zajęcia do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W lutym zakończy się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów – OJAG. Grupa dzielnych „Gumisiów” walczy o tytuł laureata i finalisty tego prestiżowego konkursu.

25 lutego odbędą się w Krakowie regionalne eliminacje „Odysei Umysłu”. Nasi „Odyseusze” pod wodzą pani Prof. A. Kiełtuckiej i pani Prof. K. Widery walczyć będą o wejście do ogólnopolskiego finału. Niech Moc Będzie z Wami!

28 lutego uczniowie naszej Szkoły wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX 2017”. Good Luck!!!

W lutym nie zapominamy też o sporcie i o sztuce. I tak:

w naszej Szkole odbędą się eliminacje do Mistrzostw Sosnowca w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze uczennice wezmą też udział w eliminacjach do Mistrzostw Sosnowca w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych. Powodzenia, dziewczyny!

15 lutego o godz. 17.00 pani Prof. M. Dolniak zaprasza chętną młodzież zainspirowaną projektem „Żywe obrazy w fotografii” na wykład pt.: „Kadr na dzieło sztuki”, który odbędzie się w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach .

W lutym trwa również wspólna zabawa ze sztuką, czyli Quiz Plastyczny w szkolnej Galerii „Awangarda”. Oglądając kopie obrazów słynnych malarzy, wykonane przez uczniów klas trzecich gimnazjum na zajęciach artystycznych, staramy się rozpoznać dzieła oryginalne, ich autorów i tytuły. Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Do usłyszenia w marcu!