Będzie się działo w Czerwcu 2018

Kto by pomyślał…oto rok szkolny 2017/2018 powoli zbliża się ku końcowi. Pierwszoklasiści nawet się nie spostrzegli, a już niedługo będą w drugiej klasie – 1 września 2018, z pewną siebie miną, spojrzą na nowych „Staszicaków” i przypomną sobie to specyficzne uczucie ciekawości i niepokoju, które dokładnie rok wcześniej im towarzyszyło.

Zanim jednak wystawione zostaną wszystkie końcowe oceny, a wychowawcy wypiszą świadectwa i przyznają nagrody „najlepszym z najlepszych”, spójrzmy, co przyniesie czerwiec. I tak:

W pierwszym tygodniu czerwca klasa 2 MAT 1 wyjeżdża nad morze na obóz naukowy. Morski klimat zostanie niewątpliwie „uatrakcyjniony” solidną porcją wiedzy z fizyki i języka polskiego, oraz ćwiczeniami fizycznymi, o co zadba wychowawczyni klasy i pozostali opiekunowie.

5 czerwca obędzie się wielka uroczystość, czyli III Staszicowska Gala Mistrzów, na której nagrodzimy wszystkich uczniów, którzy w tym roku szkolnym zdobywali laury i tytuły w konkursach, turniejach i olimpiadach przedmiotowych. Nagradzać będziemy nie tylko uczniów „Staszica”, ale również wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy z sukcesem brali udział w organizowanych przez nas konkursach przedmiotowych.

6 czerwca czeka nas wielkie wydarzenie teatralne, czyli Dzień Teatru Angielskiego. Scenariusze sztuk już dawno napisane, kostiumy „się szyją”,a uczniowie klas gimnazjalnych pilnie ćwiczą swoje role „pod czujnym okiem i uchem” nauczycieli języka angielskiego.

7 czerwca kandydaci do klas pierwszych dwujęzycznych naszego Liceum będą pisać egzamin wstępny z języka angielskiego. Powodzenia, drogie Koleżanki i Koledzy, bo łatwo nie będzie. Good luck! Również w pierwszym tygodniu czerwca zaprosimy młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na kolejne „Staszicowskie Spotkania z Nauką”, które tym razem przebiegać będą pod hasłem „języki obce”.

W dniach 11 – 13 czerwca klasy II GA i II GC wraz z wychowawczyniami ruszają na podbój stolicy. Miejmy nadzieję, że Warszawa powita ich piękną słoneczną pogodą i „kosmopolitycznym klimatem” europejskiej metropolii.

11 czerwca nasi najlepsi szkolni mówcy wyjeżdżają wraz z opiekunem – panem prof. Karolem Winiarskim do Warszawy, aby rywalizować w zmaganiach drużyn Debat Oksfordzkich.

14 czerwca odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, którego autorem jest pan prof. Leszek Morawa. Nasi gimnazjaliści i licealiści będą mogli sprawdzić, ile wiedzą o krajach, z których wywodzi się rządzący współczesnym światem język angielski.

20 czerwca (w środę) odbędzie się Dzień Sportu, czyli VIII Staszicowskie Igrzyska Olimpijskie. W tym roku rozpoczniemy ten dzień Galą Mistrzów Sportu, na której nagrodzeni zostaną nasi najlepsi sportowcy. A jest się czym pochwalić! Jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc „Staszicaki” dbają o kondycję fizyczną. Rzecz jasna, nie tylko od święta. Każdy znajdzie coś dla siebie – będą sporty drużynowe i indywidualne oraz zawody, które z pewnością zachęcą wszystkich uczestników do zdrowej rywalizacji.

I doczekaliśmy się! Obiecywane wielokrotnie uroczyste otwarcie naszych pięknych laboratoriów językowych nastąpi w czerwcu. Pozostały już tylko do wykonania ostatnie „szlify”, aby móc zaprosić szacownych Gości, którzy skutecznie wsparli realizację naszego projektu, skierowanego do amerykańskiej Fundacji TIMKEN.21 czerwca oficjalnie pożegnamy uczniów klasy III gimnazjum. To wtedy zabrzmi dla nich wyjątkowy „ostatni dzwonek” i spotkamy się wszyscy na uroczystości kończącej ich naukę w naszym Gimnazjum. Jesteśmy przekonani, że większość z nich spotkamy znów we wrześniu, już jako uczniów klasy pierwszej IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica!

A 22 czerwca „Staszicaki” odbiorą świadectwa i WAKACJE 2018 uznamy za rozpoczęte, zaś kolejne dwa odcinki „Będzie się działo…” napiszecie już Wy sami.

Drodzy Uczniowie, miłych i bezpiecznych wakacji!