Będzie się działo – w czerwcu

Będzie się działo w czerwcu…

Kto by pomyślał…oto rok szkolny 2015/2016 powoli zbliża się ku końcowi. Pierwszoklasiści nawet się nie spostrzegli, a już niedługo będą w drugiej klasie – 1 września 2016, z pewną siebie miną, spojrzą na nowych ‘Staszicaków” i przypomną sobie to specyficzne uczucie ciekawości i niepokoju, które dokładnie rok wcześniej im towarzyszyło.

Zanim jednak wystawione zostaną wszystkie końcowe oceny, a wychowawcy wypiszą świadectwa i przyznają nagrody „najlepszym z najlepszych”, sprawdźmy, co przyniesie czerwiec. I tak:

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, u nas tradycyjnie Dzień Sportu. Jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc „Staszicaki” dbają o kondycję fizyczną. Rzecz jasna, nie tylko od święta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – będą sporty drużynowe i indywidualne oraz zawody, które z pewnością zachęcą wszystkich uczestników do zdrowej rywalizacji.

Również 1 czerwca delegacje z klas 1 GA i 1 GB wezmą udział w Gali Forum Pismaków, która odbędzie się Katowicach na Uniwersytecie Śląskim. Jest to zwieńczenie konkursu na najlepszą szkolną gazetkę. Miejmy nadzieję, że nasze najmłodsze „Gumisie,”, zainspirowane osiągnięciami innych, zechcą cyklicznie wydawać własną gazetkę, jak robią to ich starsi koledzy i koleżanki na lekcjach języka angielskiego z panią Profesor Aleksandrą Kiełtucką.

6 i 7 czerwca „Gumisie” z klasy I A i I B, wraz z wychowawcami – panią Profesor Katarzyną Widerą i panem Profesorem Jackiem Augustynem odwiedzą Wrocław – Europejską Stolicę Kultury 2016. Życzymy miłych wrażeń i znalezienia jak największej ilości urokliwych wrocławskich krasnali!

8 czerwca odbędzie się wspaniała uroczystość – I Staszicowska Gala Mistrzów, na której oklaskiwać będziemy laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wojewódzkich konkursów przedmiotowych, jak również uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w wielu innych prestiżowych konkursach – naukowych, artystycznych oraz w zawodach sportowych.

8 czerwca uczniowie klasy II GA z panią Profesor Barbarą Mozgawą wyjadą do Kotliny Kłodzkiej, aby wziąć udział w Projekcie EuroWeek – Szkoła Liderów. Będą rozwijać umiejętności interpersonalne, społeczne oraz językowe, poznają też wolontariuszy z całej Europy i , mamy nadzieję, nawiążą nowe przyjaźnie.

14 i 15 czerwca uczniowie klasy 2 MAT i 2 MP odwiedzą Warszawę.

Wychowawczynie klas – pani Profesor Katarzyna Wilk i pani Profesor Bożena Kamińska-Mrozek zadbały o to, by pobyt w stolicy obfitował w mnóstwo atrakcji.

W pierwszej połowie czerwca zapraszamy naszych gimnazjalistów do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jego pomysłodawca – pan Profesor Leszek Morawa, znany ze swej fascynacji kulturą amerykańską, już przygotował konkursowe zadania w atrakcyjnej multimedialnej formie.

21 czerwca, we wtorek o godzinie 10 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbędzie się Miejska Gala Mistrzów 2016. Na uroczystości zostaną nagrodzeni „najlepsi z najlepszych” – dzieci oraz młodzież sosnowieckich szkół i przedszkoli. Jesteśmy zaszczyceni, że uczniowie „Staszica” nie tylko poprowadzą tę wspaniałą galę, lecz również wystąpią na niej w roli artystów oraz wyróżnionych. Pani Profesor Sławomira Dziewięcka i Pani Profesor Anna Żelechowska przygotowują z młodzieżą mądry i dowcipny program, któremu patronuje dobry duch Henryka Sienkiewicza.

23 czerwca oficjalnie pożegnamy uczniów klasy III gimnazjum. To wtedy zabrzmi dla nich wyjątkowy „ostatni dzwonek” i spotkamy się wszyscy na uroczystości kończącej ich naukę w naszym Gimnazjum. Jesteśmy przekonani, że większość z nich spotkamy znów we wrześniu, już jako uczniów klasy pierwszej IV LO im. Stanisława. Staszica w Sosnowcu.

A 24 czerwca „Staszicaki” odbiorą świadectwa i WAKACJE 2016 uznamy za rozpoczęte, zaś kolejne dwa odcinki „Będzie się działo…” napiszecie już Wy sami, Drodzy Uczniowie 😉

Miłych Wakacji!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress