Będzie się działo w kwietniu 2021

Po zasłużonym odpoczynku, 7 kwietnia wracamy do zajęć szkolnych. Bohaterami miesiąca będą, oczywiście, nasi Maturzyści, dla których 30 kwietnia zabrzmi wirtualny „Ostatni Dzwonek”
i właśnie od tego wydarzenia pragniemy rozpocząć nasz cykliczny, comiesięczny artykuł. Pożegnaniom i życzeniom nie będzie końca, a w oku niejednego uczestnika uroczystości zakręci się łezka nostalgii… Szkoda, że uczniowie młodszych klas nie ustawią dla Was, Drodzy Trzecioklasiści, tradycyjnego szpaleru, a zasłużone brawa zabrzmią jedynie online. Wiedzcie jednak, że będziemy o Was ciepło myśleć i już teraz życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych:-))

Kwiecień jest wiosennym miesiącem, w którym myślimy także o przyszłym pokoleniu „Staszicaków”, dlatego też 17 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych ósmoklasistów na Dzień Otwarty IV LO. I choć gościć będziemy ich wirtualnie, to jak zawsze niezwykle serdecznie, a uczniowie obecnych klas pierwszych przygotowali dla tegorocznych kandydatów wiele różnych niespodzianek.

Wiosenna energia sprzyja także konkursom i „konkursowiczom”. I tak :
13 kwietnia odbędzie się Finał XVIII Śląskiego Konkursu Matematycznego, w którym o laur zwycięzcy walczyć będą doskonali matematycy ze „Staszica” – Adam Szwaja i Jakub Malinowski z klasy 2g oraz Jarosław Szymski z klasy 2e.

W połowie kwietnia odbędzie się centralny etap XXXIII Olimpiady Filozoficznej, w którym wspaniałe filozofki z klas drugich medialno-prawnych – Florentyna Dąbek i Sara Neuman ubiegać się będą o zaszczytny tytuł Laureatki. Natomiast 20 kwietnia siedemnastu pasjonatów języka angielskiego i literatury anglojęzycznej weźmie udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”. Dzień później, 21 kwietnia zapraszamy ósmoklasistów, którzy kochają nauki przyrodnicze do udziału w jednym z konkursów przedmiotowych organizowanych od wielu lat przez nasze Liceum, a mianowicie w XV Międzyszkolnym Konkursie „Młody Przyrodnik”. W kwietniu ogłoszone zostaną także wyniki szkolnego Konkursu Literackiego na najlepsze opowiadanie o tematyce fantastycznej „Potęga wyobraźni”.

25 kwietnia kibicować będziemy Emilii Głowie z klasy 3b, która pojedzie do stolicy, aby walczyć o tytuł „Najlepszego Młodego Mówcy” w finale ogólnopolskiego konkursu retorycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez warszawską Akademię Retoryki. Warto podkreślić, że Emilia znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych mówców z Polski, a w konkursie udział wzięło aż 240 uczniów! Finał będzie poprzedzony warsztatami, zarówno zdalnymi jak i stacjonarnymi. Emilko, trzymamy za Ciebie mocno kciuki i życzymy wygranej w tym prestiżowym konkursie. Nie tylko pięknie śpiewasz, ale potrafisz także pięknie i mądrze mówić. Wielkie brawa!

Z końcem kwietnia rozpoczynają się zwykle przygotowania do wielkiego święta demokracji i patriotyzmu jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W naszej Szkole uroczyście celebrować będziemy to ważne dla Polaków historyczne wydarzenie 28 kwietnia.

„Szkolny kwiecień” zakończymy w piątek, trzydziestego „Ostatnim Dzwonkiem” dla Maturzystów, którzy już cztery dni późnej wezmą udział w wielkim edukacyjnym wydarzeniu pt: „Matura 2021”.

Do usłyszenia w maju!