Będzie się działo w październiku

Będzie się działo w październiku….

Chociaż podobno „mimozami jesień się zaczyna…”, jak mówi poeta, „Staszicaki” i ich nauczyciele, to nie „mimozy”. Październik zapowiada się zdecydowanie dynamicznie. Co więc czeka nas w najbliższym czasie ?

Po pierwsze, październik przyniesie chwile relaksu „wybranym”, bowiem tradycyjnie, czekają nas szkolne wycieczki.

Jedni patriotycznie – do Wrocławia, Węgierskiej Górki czy w Kotlinę Kłodzką, inni wojażować będą za granicę, niczym król Jan Sobieski – do Wiednia. Wszystkim „wycieczkowiczom” zazdrościmy 😉

Po drugie, 12 października „Gumisie” wybierają się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Młody Frankenstein”. Życzymy miłych wrażeń z dreszczykiem emocji! W tym samym czasie grupa melomanów z naszego Gimnazjum wysłucha koncertu w Filharmonii Śląskiej. Będzie to koncert z serii „Młoda Filharmonia”, w programie między innymi utwory Fryderyka Chopina i Karola Kurpińskiego.

Po trzecie, 13 października odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

To nasze wielkie święto – święto nauczycieli, uczniów, pracowników administracji, czyli wszystkich tych, dla których kształcenie i wychowywanie młodzieży jest sprawą wielkiej wagi. Swą obecność na uroczystości zapowiedzieli liczni goście.

Po czwarte, w tym samym dniu nasze uzdolnione językowo maturzystki wezmą udział w konkursie z zakresu wiedzy o literaturze rosyjskiej organizowanym przez Wydział Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Po piąte, 17 października będziemy obchodzić Dzień Papieski.
Warto przez chwilę zadumać się nad sylwetką wyjątkowego Polaka, patrioty i wielkiego humanisty – Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.

Po szóste, rusza kolejna edycja programu „Odyseja Umysłu” – za nami casting, w którym wyłoniono drugą staszicowską drużynę Odyseuszy.

Po siódme, pod koniec miesiąca odbędą się wybory do samorządu szkolnego.
Jesień to tradycyjnie czas zmian we władzach szkolnej społeczności. W drugiej połowie miesiąca (od 24 do 27 października) czeka nas ofensywna akcja wyborcza i burzliwa debata samorządowa.

Poznamy nowego przewodniczącego lub przewodniczącą Szkoły oraz jego/jej partię. Czy ustępująca władza znajdzie godnych następców? Czas pokaże…

I wreszcie po ósme ;-), ogłoszone zostaną wyniki szkolnego konkursu plastycznego na najciekawszy plakat o kulturze Niemiec.

Oczywiście, pamiętajmy, że przez cały czas ciężko pracujemy, aby z satysfakcją zakończyć I semestr.