Będzie się działo w Styczniu 2020

Nawet się nie spostrzegliśmy, a już nadszedł Magiczny Rok 2020, który przywitał nas zdecydowanie jesienną aurą. Co ciekawego przyniesie „Staszicakom” styczeń? W tym roku… głównie wypoczynek, bowiem 8 stycznia zakończymy pierwsze półrocze roku szkolnego, a 13 stycznia rozpoczniemy ferie zimowe. Jednak przed nimi i po nich planujemy kilka przedsięwzięć.

Począwszy od 7 stycznia uczniowie klas maturalnych przystąpią do próbnej matury. Kochani, życzymy Wam połamania…..czarnych piór i długopisów!

Na początku stycznia ogłosimy wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas ósmych „I … IMAGINE, ILLUSTRATE, IDEATE, ILLUMINATE”. Jego pomysłodawczynią i niestrudzoną organizatorką jest p. prof. Katarzyna Widera.

Styczeń jest miesiącem, który rozpoczyna cykl wojewódzkich etapów olimpiad przedmiotowych. I tak: 10 stycznia nasza najlepsza anglistka – Oliwia Fornalczyk z klasy Ie przystąpi do II etapu 44 Olimpiady Języka Angielskiego. 25 stycznia do walki o laury w 49 Olimpiadzie Biologicznej staną nasi utalentowani biolodzy. W styczniu odbędzie się również I etap 35 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

10 stycznia, z inicjatywy Pawła Kowalskiego z klasy III BP1, czworo miłośników biologii z naszej Szkoły wybiera się na wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, aby po raz kolejny uczestniczyć w fascynującej „Ogólnopolskiej Nocy Biologów”. W tym roku, ze względu na rozpoczynające się ferie, wyjście ma charakter mocno „kameralny” 😉

A w niedzielę, 12 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym oczywiście nie zabraknie wolontariuszy ze „Staszica”. Będą grali z „Orkiestrą” do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Po feriach, 27 stycznia, klasy I i II z rozszerzeniem fizycznym wezmą udział w Ślaskim Festiwalu Nauki, który jak co rok odbędzie się katowickim „Spodku”.

31 stycznia klasa 1h wraz z wychowawczynią – p. prof. Sławomirą Dziewięcką wyjeżdża do Krakowa, aby obejrzeć wspaniałe wystawy i delektować się spektaklem teatralnym w „krakowskich klimatach”. Jako pierwsi ze „Staszica” będą mieć przyjemność zwiedzać pięknie odrestaurowane Muzeum Czartoryskich. Wieczorem natomiast, w „Teatrze Stu”, obejrzą sztukę Mikołaja Gogola – „Rewizor”. W wyjeździe wezmą także udział uczniowie klasy II z rozszerzenia historycznego.

Również 31 stycznia grupa uczniów z klas dwujęzycznych wybiera się na wykłady i warsztaty organizowane podczas Dnia Otwartego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapału do udziału w styczniowych przedsięwzięciach. Trzymajcie się ciepło!

Do usłyszenia w lutym.