Brzmienie laserowej harfy, czyli STASZIC na Śląskiej Gali Rankingu Liceów „Perspektywy 2020”

12 lutego – wraz z koleżankami miałam zaszczyt uczestniczyć w staszicowskiej delegacji na Śląską Galę Rankingu Liceów „Perspektywy 2020”.

Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Walotkowi towarzyszyła dziewięcioosobowa grupa z klasy 1c w składzie: Kalina Kordel, Urszula Łoboda, Martyna Misiak, Natalia Piasecka, Maja Rajfura, Zofia Stanek, Julia Surmacka, Aleksandra Zaborowska, Iga Zielińska.

Uroczysta gala odbyła się w auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Prezes fundacji „Perspektywy” przypomniał zasady i historię rankingu, a gospodarze – przedstawiciele Politechniki Śląskiej promowali uczelnię.

Główną część gali stanowiły gratulacje dla 15 najlepszych liceów w województwie śląskim (oraz 15 najlepszych techników, bo to odrębna klasyfikacja sukcesów).

Spotkanie na Politechnice Śląskiej umilały występy artystyczne, przygotowane przez studentów. Przyszli inżynierowie dali nie tylko pokaz laserowy, ale też z artystycznym zacięciem zagrali na laserowej harfie i elektrycznych skrzypcach.

Na scenie przedstawiano znakomite szkoły, a pamiątkowe dyplomy z estymą wręczone zostały delegacjom. W tym momencie cała staszicowska reprezentacja została uwieczniona na pamiątkowej fotografii (… a nasze mundurki – oczywiście – wzbudziły zainteresowanie!).

STASZIC zajmuje IX miejsce w rankingu najlepszych liceów w województwie śląskim, w Metropolii plasujemy się na V pozycji, a w Zagłębiu – jesteśmy I pozycji!

Szczycimy się ZŁOTĄ TARCZĄ.

Relacjonowała:
Zosia Stanek z 1c
(klasa o profilu medialno-prawnym)