„Caritas znaczy miłość” – o inauguracji programu działań „Młodzi Jałmużnicy”

Miłość – rozumiana jako dar z samego siebie, dla drugiego. Bo miłość to znaczy „widzieć więcej”, „być bardziej” – po to, aby służyć tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy, zarówno materialnej, jak i duchowej…

Dobrze wiedzą o tym wolontariusze ze szkolnych kół Caritas naszej diecezji.
To właśnie dla nich, 2 października, w sali koncertowej Muza, odbyło się uroczyste spotkanie rozpoczynające całoroczną działalność.

Obecni na spotkaniu – ks. Biskup Grzegorz Kaszak oraz Dyrektor Caritas w Sosnowcu – ks. Tomasz Folga, powitali zgromadzoną na sali młodzież, słowami uznania, dla ich bezinteresownej, pełnej zapału posługi. „Pomagać, w tak piękny sposób, nie jest dziś łatwo. Można odczuć niezrozumienie osamotnienie… Szczególnie w takich chwilach pomagać warto”.

Film pt.”Dotknij nieba” wraz z komentarzem, koncert słowno-muzyczny zespołu „Pozom 600”, słodki poczęstunek podczas przerwy – to ważniejsze punkty programu inauguracji.

Przedstawiciele naszego koła Caritas, należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu, wraz z panią Anna Matusewicz, również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Warto podkreślić, że aż 40 spośród naszych wolontariuszy wyraziło chęć działania w akcjach Caritas! Tak trzymać… wszak św. Jan Paweł II głosił, że „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.