Chłopcy i dziewczęta na medal w Zawodach Rejonowych Licealiady w badmintonie drużynowym!

NewsyMożliwość komentowania Chłopcy i dziewczęta na medal w Zawodach Rejonowych Licealiady w badmintonie drużynowym! została wyłączona

Dnia 09 listopada 2018 roku w Jaworznie w Zawodach Rejonowych Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie chłopców IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im.S. Staszica zajęło II miejsce, dziewczęta Liceum zajęły I miejsce. Szkołę reprezentowali Marcel Gruszczyński, Bartosz Cyran i Grzegorz Flak, Marcelina Zygan, Maja Sułek i Magdalena Wyrwał. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn z Jaworzna i Sosnowca (I i II miejsce z Mistrzostw Sosnowca i Jaworzna w kategorii chłopców i dziewcząt).

W pierwszym starciu Marcelina i Magda wygrały z dziewczętami z III Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego z Jaworzna 3:1 w setach. Mecz był długi i wyczerpujący. Drugi mecz Maja i Magda stoczyła z zawodniczkami z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Jaworzna. Mecz zakończył się wygraną3:2. Dziewczęta ze Staszica osiągnęły bardzo duży sukces zajmując I miejsce w rejonie. Dzięki temu zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej. Życzymy powodzenia.

Marcel i Bartek mecz z II Liceum Ogólnokształcącym im. Cz. Miłosza z Jaworzna wygrali wynikiem 3:2. Natomiast drugi mecz zakończył się niestety porażką 3:0 dla naszego liceum. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaworznie okazał się lepszą drużyną, zdobywając tytuł mistrza rejonu. W konsekwencji chłopcy ze Staszica zajęli II miejsce w rejonie.

Gratulacje!
Izabela Bałtrukiewicz

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress