Chłopcy i dziewczęta na medal w Zawodach Rejonowych Licealiady w badmintonie drużynowym!

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Jaworznie w Zawodach Rejonowych Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie chłopców IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Staszica zajęło I miejsce, a dziewczęta Liceum zajęły II miejsce. Szkołę reprezentowali Marcel Gruszczyński, Jakub Nowosiński i Bartosz Cyran, Laura Chela oraz Marcelina Zygan. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn z Jaworzna i Sosnowca (I i II miejsce z Mistrzostw Sosnowca i Jaworzna w kategorii chłopców i dziewcząt).

W pierwszym starciu po długim i wyczerpującym meczu Laura i Marcelina wygrały z dziewczętami z I Liceum Ogólnokształcącego z Jaworzna 3:2 w setach. Drugi mecz Laura i Marcelina stoczyły z zawodniczkami z II Liceum Ogólnokształcącego z Jaworzna. Mecz niestety zakończył się przegraną 1:3. W konsekwencji dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie.

Marcel i Jakub mecze z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Jaworzna i III Liceum Ogólnokształcącym z Jaworzna wygrali wynikiem 3:2. Chłopcy ze Staszica osiągnęli bardzo duży sukces, zajmując I miejsce w rejonie. Dzięki temu zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej. Życzymy powodzenia.

Gratulacje!
Izabela Bałtrukiewicz

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress