Ciekawy wykład prof. Jerzego Wydmańskiego dla biol-chemu

Wyjątkowego wykładu mogli wysłuchać uczniowie klas biologiczno-chemicznych naszego liceum. Specjalnym gościem szkoły 11 października był prof. Jerzy Wydmański, który wygłosił wykład p.t. „Immunoterapia – przełom w leczeniu nowotworów złośliwych. Nagroda Nobla (2018) dla immunologów”.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli o najnowszych metodach leczenia nowotworów, w tym także metodach związanych z immunoterapią, za które przyznano tegoroczną Nagrodę Nobla. Podczas wykładu omówiono także temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka.

Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Młodych Naukowców, przy współpracy którego profesor Jerzy Wydmański planuje kolejne cykliczne wykłady z różnych dziedzin.

Profesor Jerzy Wydmański jest absolwentem „Staszica”, a na co dzień pracuje w Centrum Onkologii w Gliwicach.