Citipart – informacje na temat pierwszego etapu

NewsyMożliwość komentowania Citipart – informacje na temat pierwszego etapu została wyłączona

W piątek, 16.10.2015 r. w sali nr 122 odbyła się konferencja dla uczestników projektu ,,Citipart” zainaugurowanego spotkaniem we francuskim mieście St Germain w dniach 27.09-01.10.2015 r., o którym można przeczytać tutaj.

Uczestniczą w nim trzy sosnowieckie szkoły, II LO im. E. Plater, IV LO im. S. Staszica oraz VI LO im. J. Korczaka. Ich reprezentanci mogli dowiedzieć się na piątkowym spotkaniu, na czym polega całe przedsięwzięcie oraz jakie działania będą mają zostać podjęte w najbliższej przyszłości w celu jego realizacji. Projekt przedstawiali uczestnicy spotkania we Francji oraz p. Edyta Wykurz z Referatu Współpracy z Zagranicą naszego urzędu miasta.

W czasie pierwszego etapu projektu będziemy zajmować się solidarnością. Konkretniej, chcemy zbudować definicje tego szerokiego pojęcia oraz przedstawić jakie jej przejawy spotykamy w naszym regionie i jakie działania możemy podjąć dla wspólnego dobra.

Wyniki, miejmy nadzieję, owocnych debat zostaną przedstawione na spotkaniu w dniach 04.07- 0.8.07.2016 r. w Warszawie, gdzie 5 przedstawicieli naszego miasta spotka się z uczestnikami projektu z pozostałych organizacji biorących w nim udział.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress