Debata Przedwyborcza

NewsyMożliwość komentowania Debata Przedwyborcza została wyłączona

W Staszicu odbyła się kolejna debata przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Zwyczaj ten ma już w naszej szkole długą tradycję – pierwsza debata odbyła się w 1993 r. Zawsze w tym dniu, wieńczącym kampanię wyborczą, emocje sięgały zenitu. Nie inaczej było i tym razem. Tym razem wystąpiły dwa komitety: TED pod przewodnictwem Michała Gracy, Aleksandra Jaworskiego i Natalii Nowak oraz GAP z prezydium w składzie: Julia Krasińska, Michał Krupiński, Sylwia Ścigaj. Po krótkim wstępie oba konkurujące komitety wystąpiły z krótką prezentacją swoich programów. Następnie każda partia mogła zadać po trzy pytania swoim przeciwnikom.

W tej części było duże napięcie, lecz możemy spokojnie powiedzieć, że personalne ataki nie dominowały w pojawiających się pytaniach. W następnej części ustępujący SU zadał po trzy, starannie przygotowane pytania, dla każdego komitetu. Tutaj także wszyscy kandydaci radzili sobie zgrabnie. Ostatnia część składała się z pytań zadawanych przez publiczność. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek, ale atmosfera dzięki temu stała się tym gorętsza.

W tym roku debata wyróżniła się przede wszystkim niesamowitym zaangażowaniem publiczności w pytania i odpowiedzi obu partii. Chcielibyśmy serdecznie z tego miejsca za to podziękować.

Nie nam jednak oceniać, kto wypadł lepiej w tegorocznej debacie. Ocena należy do Was, drodzy uczniowie. Pamiętajcie, że jutro będziecie mogli zdecydować, kto obejmie nowy SU – GAP czy TED.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z debaty przedwyborczej.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress