DOKTORAT HONORIS CAUSA dla ks. prof. dr hab. Marka Starowieyskiego absolwenta Liceum STASZICA z 1954 ROKU !

List gratulacyjny od SPOŁECZNOŚCI STASZICOWSKIEJ przekazany w dniu uroczystości, 12 grudnia 2017 roku
——————————————————————————————
Wielce Szanowny
Ksiądz Profesor
Marek Starowieyski

Zaszczytem dla społeczności szkolnej jest to, iż Absolwent Liceum STASZICA w Sosnowcu zostaje uhonorowany tytułem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Jeśli chcesz być wielki, zaczynaj od rzeczy małych” – pisał św. Augustyn, dodając: ”pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga”.

I na drodze, wytyczonej słowami mędrca z Hippony, zapisały się kroki młodzieńca-licealisty w świat poznania i tradycji wiedzy oraz zapisuje się rytm kolejnych kroków erudyty i naukowca, miłośnika ksiąg, wsłuchanego w istotę człowieczeństwa – Wielce Szacownego Doktora Honoris Causa.

W dniu doniosłej uroczystości prosimy Księdza Profesora o przyjęcie naszych gratulacji z najserdeczniejszymi życzeniami sił i zdrowia do realizowania pasji życia.

Ad multos annos!
W imieniu społeczności staszicowskiej