Drugie klasy biologiczno- chemiczne na warsztatach ekologicznych w Kątach Rybackich

NewsyMożliwość komentowania Drugie klasy biologiczno- chemiczne na warsztatach ekologicznych w Kątach Rybackich została wyłączona

W dniach 14-18 maja klasy 2BC1 i 2BC2 wyruszyły do Kątów Rybackich, niedużej miejscowości nad Zalewem Wiślanym, na długo wyczekiwane warsztaty biologiczne.

Zajęcia obejmowały szeroką gamę tematów. Przeprowadziliśmy sekcję śledzia, próbowaliśmy naszych sił w łapaniu i rozpoznawaniu obecnych w okolicy owadów, ale też przeprowadziliśmy parę eksperymentów z suchym lodem na zajęciach praktycznych z chemii.

W czwartek wyczerpaliśmy limit słonecznych dni, ale nie własnej produktywności – spędziliśmy go na rozwiązywaniu zadań z chemii i dalszemu zgłębianiu biologii. Wieczorem zaś odbył się bieg na orientację, poprzedzony krótkim wykładem na temat historii i zasad tej dyscypliny.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Toruń, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z historią miasta pod okiem oprowadzającego nas przewodnika. Dowiedzieliśmy się m.in. skąd wynika krzywizna znajdującej się na Starym Mieście wieży. Po krótkiej przerwie, którą znaczna większość wykorzystała, by zakupić słynne toruńskie pierniki, udaliśmy się do warsztatu piernikarskiego, gdzie po krótkim wstępie na temat historii tego smakołyku, mieliśmy okazję spróbować swoich sił w pieczeniu własnych pierników. Wyposażeni w rezultat naszych wysiłków, ruszyliśmy w dalszą drogę i po paru godzinach znaleźliśmy się z powrotem w Sosnowcu.

Julia Dryps 2BCH1

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress