DWA TRZECIE MIEJSCA W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH

We wtorek, 13.12.2016, nasza drużyna pływacka chłopców brała udział w Finałach Wojewódzkich Licealiady i w doborowym towarzystwie szkół sportowych spisała się całkiem dobrze. W czołówce zawodów znaleźli się: Karol Szymończyk i Jakub Staniszewski, którzy na swoich dystansach ( 50 m dowolnym i 100 m zmiennym) zajęli trzecie miejsce. Niewiele zabrakło do podium Michałowi Łącznemu, który płynąc na 100 m stylem dowolnym zajął tak nielubiane przez zawodników 4. miejsce. Reszta zawodników reprezentująca naszą szkołę popłynęła na miarę swoich możliwości, rywalizując niekiedy z reprezentantami Polski. W końcowej klasyfikacji IV LO im. St. Staszica zajęło IX miejsce w Województwie Śląskim. Gratulujemy, miejsce w pierwszej dziesiątce szkół ponadgimnazjalnych na Śląsku to z pewnością dobry wynik, tym bardziej, że dla niektórych chłopców był to debiut w zawodach takiej rangi.