DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI „PO POLSKU O HISTORII”

W tym roku obchody Święta Niepodległości postanowiliśmy uczcić nieco inaczej, nie piosenką, wierszem, ale DYKTANDEM !

8 października ponad 100 uczniów gimnazjum i liceum wzięło udział w szkolnym etapie Dyktanda Niepodległościowego „PO POLSKU O HISTORII ”.

Organizatorzy przedsięwzięcia to Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Honorowy Patronat objął Śląski Kurator Oświaty, natomiast Narodowy Bank Polski został partnerem wydarzenia.

Łatwo nie było! Zmagaliśmy się z nazwami różnych walut, trudnymi nazwiskami, faktami historycznymi. Do wojewódzkiego etapu konkursu awansowało nas dwanaścioro: Daria Dziedzic, Zuzanna Binkiewicz, Julia Roch, Zuzanna Pudo, Zuzanna Łyko, Natalia Boroń, Natalia Różycka, Alicja Łysik, Dominika Denisz, Ewa Białczyk, Grzegorz Mazur i Wojciech Kuś.

Finał konkursu odbył się 7 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym Częstochowie. Sprawdziliśmy swoje zdolności ortograficzne, zapisując tekst o numizmatyce. Natomiast licealiści mieli okazję zapoznać się z losami kilku polskich milionerów, którzy zrobili zawrotną karierę biznesową w XX wieku.

Z radością informujemy, że

I miejsce finałowego konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła
Julia Roch uczennica 2 mat 1,

II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych