DZIEŃ BIZNESU DLA MŁODYCH NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM

Klasa IBCH uczestniczyła w poniedziałek 13 listopada w Dniu Biznesu dla Młodych zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny dla uczniów szkół, które z tą uczelnią współpracują. Dzień jest jednym z elementów obchodzonego i w naszym regionie (a także w naszej szkole) światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wraz z opiekunkami- panią prof. Agata Kaczyńską i panią prof. Bożeną Wojciechowską- Karbownik klasa wzięła udział w kilkugodzinnych, bardzo interesujących zajęciach.

Uniwersytet Ekonomiczny został przedstawiony przez prowadzącego Dzień Biznesu Konrada Bilskiego, kierownika Biura Komunikacji Marketingowej UE, jako nowoczesna uczelnia,śmiało nadążająca za zmianami w świecie nas otaczającym, co widać choćby w ofercie edukacyjnej, w której znajdują się także studia dotyczące nowych mediów.

Poczuliśmy się zaszczyceni, bo powitał nas serdecznie prof.dr hab.Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Rzecznik prasowy UE i pracownik naukowy, dr Marek Kiczka, rozpoczął wystąpienie analizą newsów, mówił o tym, z czego składa się informacja w mediach i o tym, na czym polega sterowanie emocjami i ciekawością odbiorcy a także budowanie wizerunku.

Dr Aleksandra Lubicz- Posochowska w czasie swojej prezentacji omówiła uwarunkowania prawne różnych form działalności gospodarczej a dr Ewa Bensz- Smagała, zajmująca się m.inn.neurodydaktyką, właścicielka firmy szkoleniowej, odpowiadała na pytanie:”Co sprawia, że ludzie nas zapamiętują?”

Temat wykładu dr Bartłomieja Gabrysia brzmiał:” Jak dobrze rozpocząć, aby źle nie skończyć?” a prowadzący dowcipnie udowadniał, że ekonomia to nie tylko liczby, ale i emocje i rozmawiał z publicznością o tym, jaką rolę pełni przedsiębiorczość we współczesnym świecie.
Ostatnią część Dnia Biznesu dla Młodych zajął panel dyskusyjny z udziałem czworga przedsiębiorców funkcjonujących w różnych branżach, którzy opowiadali między innymi, jak to się stało, że założyli swoje firmy i jak, od praktycznej strony, wygląda prowadzenie własnej firmy.

To były naprawdę ciekawe spotkania!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.