Dzień Dziecka w szkole specjalnej

Klasa 2BCH1 wraz z wychowawcą zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkimi umiejętnościami animacyjnymi, przygotowując wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych klas.

Całą imprezę otworzyła Pani Dyrektor Aneta Jurkowska i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszystkie dzieciaki w kole odtańczyły ,, kaczuchy” i zostały podzielone na grupy, w których można było porobić i połapać mydlane bańki w towarzystwie Ady Wąwoźny i Wiktora Kalagi, obejrzeć Spektakl Magii w wykonaniu Janka Szczotki, pomalować buźkę u Oli Bryły, Mai Skoczylas, Dominiki Puto i stać się kotkiem, pieskiem, spidermanem, czy kibicem ,, Zagłębia Sosnowiec”. Ale to nie wszystko: gry, zabawy, tańce i rysunki na asfalcie organizowały Kasia Jurasz i Sara Łudzeń. Natalka Knera podjęła udaną próbę tworzenia zwierzątek z baloników. Podczas imprezy uczniowie mieli nie tylko świetnie się bawić, ale przede wszystkim rozładowywać swoje emocje, doskonalić wrażliwość muzyczną, wyginać śmiało ciało, wykazywać się sprytem i kreatywnością w konkurencjach tanecznych. Całą imprezę zakończyła przekąska z cukrowej waty i popcornu.
Wszyscy byli zachwyceni, miło było patrzeć, jak nasi uczniowie potrafią być tolerancyjni wobec innych dzieci i dać im radość w postaci zabawy, uśmiechu i zwyczajnego zainteresowania. Podziękowania od Pani Dyrektor , nauczycieli i uczniów były zwieńczeniem wysiłku i dobrej zabawy dla wszystkich.

Wioleta Garnik

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.