Drugi dzień FJO (uzupełnienie): HABITACIÓN ESCAPE – escape room po hiszpańsku

Dnia 29 stycznia uczniowie klas drugich naszej szkoły przeżyli bardzo nietypową lekcję języka hiszpańskiego. Kilka chwil po tym, jak rozbrzmiał dzwonek na lekcję, zwyczajna sala lekcyjna przeobraziła się w prawdziwą „klasę zagadek”. Pani prof. Paulina Opoka szybkim ruchem zamknęła za uczniami drzwi, podzieliła na grupy i rozdała koperty, wewnątrz których znajdowały się instrukcje (oczywiście w języku hiszpańskim). Mówiły one, w jaki sposób wydostać się z pomieszczenia. Zadanie było tym trudniejsze, że poleceń było aż 6, a czasu bardzo mało. Uczniowie główkowali, tłumaczyli, liczyli i kreślili do ostatnich sekund, aż w końcu znaleźli odpowiedzi – klucze umożliwiające ponowne otwarcie drzwi. Dla najszybszych grup przewidziana została (poza wolnością) dodatkowa nagroda w postaci pozytywnej oceny.
Natomiast klasy pierwsze poznały hiszpańskich „fałszywych przyjaciół” języka polskiego. Uczniowie pracowali w drużynach; przedstawiciel każdej z nich musiał odszukać znaczenie podanych słów, zapamiętać je, a następnie przekazać swojej grupie. Okazało się, że słówka szybko zapadły w pamięć, a konkurs okazał się angażująca zabawą, z której uczniowie wynieśli znajomość wielu nowych słów (m. in. „cura” [czyt. kura] – ksiądz, „molestar”- przeszkadzać, „rana”- żaba czy „sarna”- świerzb). Zwycięzcom gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.