Dzień Kroniki Szkolnej

NewsyMożliwość komentowania Dzień Kroniki Szkolnej została wyłączona

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) już za nami. Wszyscy, którzy chcieli, skorzystali z różnorakich promocji i na przykład zakupili trzy książki w cenie dwóch. Niektórzy popędzili do biblioteki publicznej, która przygotowała na tę okazję „amnestię” dla czytelników przetrzymujących książki i oddali zaległości bez opłat karnych.

A w naszej szkole już po raz drugi to książkowe i autorskie święto uczciliśmy organizując Dzień Kroniki Szkolnej. Kilkanaście opasłych tomów, tworzonych na przestrzeni kilkudziesięciu minionych lat, zaległo na dywaniku, aby podczas przerw pozwolić sobą nacieszyć oczy wszystkich zainteresowanych. A ponieważ lubimy wspominać, więc na każdej przerwie kolejne osoby pochylały się nad zapisanymi stronami. Oczywiście najbardziej lubimy oglądać fotografie, więc największym powodzeniem cieszyły się strony poświęcone studniówkom. Gimnazjaliści szukali być może inspiracji do zbliżającego się Dnia Teatru Angielskiego, bo chętnie czytali relacje z ubiegłorocznego i dawniejszych takich Dni. Ale chyba najwięcej radości sprawiały fotografie naszych nauczycieli sprzed kilku czy kilkunastu lat. I wreszcie wśród oglądających pojawiła się duża grupa tych, którzy szukali śladów swojej obecności w szkole, relacji z udziału w konkursach, akademiach , projektach. Miło jest stwierdzić, że zostawiliśmy coś po sobie.

Dzień Kroniki Szkolnej dostarcza jedynej w swoim rodzaju okazji, aby się przekonać, że określenie „społeczność staszicowska” budują konkretne działania, których zapis znajdujemy właśnie w tych kilkunastu tomach. Jest to również okazja, aby podziękować wszystkim przeszłym i obecnym kronikarzom. Sprawiacie, że wasze dzieło nabiera wartości pamiątkowych annałów, rodzinnych albumów, ksiąg, które łączą wiele pokoleń staszicaków.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress