Dzień Kroniki Szkolnej

NewsyMożliwość komentowania Dzień Kroniki Szkolnej została wyłączona

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W naszej szkole już od kilku lat właśnie w tym dniu oddajemy szczególną cześć twórcom niezwykłym, a mianowicie kronikarzom. Co roku o tej porze kilkanaście tomów kronik szkolnych, które na co dzień są przechowywane w izbie tradycji, można podziwiać na dywaniku. Tak było i w tym roku. Licealiści i gimnazjaliści z zainteresowaniem przeglądali tomy, w których spisano relacje o wydarzeniach, jakie miały miejsce w naszej szkole. Wielu spośród nich z satysfakcją odnalazło zapisy albo fotografie dotyczące ich rodziców i dziadków, którzy również byli uczniami „Staszica”. Nad stronami kroniki pochylali się także nauczyciele. Miło jest poczytać po latach o imprezie, którą przygotowywało się ze swoją ukochaną klasą, popatrzeć na zdjęcia przedstawiające zaangażowanych, dobrze bawiących się uczniów.

Refleksjom towarzyszył również śmiech i zabawa, bo jakże się tu nie uśmiechnąć patrząc na swoje zdjęcie sprzed trzech, czterech czy pięciu lat? I jeszcze te kostiumy przygotowane na English Theatre Day… Jak inaczej skwitować fotografie przedstawiające świętowanie zwycięstwa w Regatach Staszic – Plater?

Dziękujemy kronikarzom za emocje, których nam dostarczyli i obiecujemy, że pomimo dobrodziejstwa, jakie niosą ze sobą elektroniczne gadżety, za rok znowu chętnie pochylimy się nad stronami SZKOLNEJ KRONIKI.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Jakuba Lasotę z klasy 3 gimn. A

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress