Dzień Otwarty Gimnazjum

NewsyMożliwość komentowania Dzień Otwarty Gimnazjum została wyłączona

Welcome! Bienvenue! Добро пожаловать! Takimi słowami witaliśmy 16 kwietnia szóstoklasistów i ich rodziców, tłumnie przybywających na Dzień Otwarty naszego Gimnazjum. Pierwsze lody przełamaliśmy uśmiechami, staszicowską gościnnością i drobnymi prezentami z eko-ciasteczkami, żelkowymi (gu)miśkami i złotym paskiem. Na auli powitał naszych gości Samorząd i przedstawiciele każdej klasy gimnazjalnej, którzy opowiedzieli (w języku polskim, angielskim, francuskim i rosyjskim!) dlaczego nasza Szkoła jest naszym drugim domem.

Następnie Dyrektor z dumą i entuzjazmem przedstawił ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, wyjaśnił zasady nauczania dwujęzycznego, zasady rekrutacji i pochwalił się sukcesami Gumisiów. Nikt z zebranych nie spodziewał się brawurowego występu uczniów 1Ga w pełnym humoru przedstawieniu „The Star Wars”. Śmiechom i oklaskom nie było końca! Kiedy już kandydaci opuścili aulę, by wziąć udział w zajęciach i projektach gimnazjalnych, ich rodzice mieli ponad godzinę czasu by porozmawiać z Dyrektorem, który, jak sam stwierdził, o Szkole „mógłby mówić bez końca.” Tymczasem szóstoklasiści, oprowadzani przez Gumiśki, zwiedzali sale, korytarze, muzeum, dywanik. Brali udział w lekcjach, pokazach i doświadczeniach: zbadali zawiłości gier językowych „Alicji w Krainie Czarów”, obejrzeli pokaz mody opisując po angielsku stroje modeli, pocięli i skleili wstęgę Möbiusa, dowiedzieli się jak zrobić w prosty sposób „płynny magnes”, jakie właściwości ma mąka ziemniaczana wymieszana z wodą i co to takiego piasek hydrofobowy.

Rezultaty swoich odkryć pod nadzorem nauczycieli i starszych uczniów klas gimnazjalnych przyjmowali z niedowierzaniem, zaciekawieniem i zachwytem. Uczestniczyli w projektach gimnazjalnych z chemii, historii, fizyki i geografii, w trakcie których dowiedzieli się ile jest chemii w tym co jemy, jak zawiłe są losy społeczności żydowskiej w Sosnowcu, jak zmierzyć prędkość światła nie wychodząc z kuchni oraz które miejsca warto odwiedzić w Wielkiej Brytanii. Projekty przeprowadzone były częściowo w języku angielskim, a nasze Gumisie wykazały się wysokim profesjonalizmem pod względem formy prezentacji jak i zawartości merytorycznej. Nasi młodsi koledzy i koleżanki byli pod wielkim wrażeniem projektów. Widać było, że niechętnie opuszczali mury naszej Szkoły po kilku godzinach wspólnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że wrócicie do nas ze złotym paskiem na rękawach!

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress