DZIEŃ PAPIESKI 2016

NewsyMożliwość komentowania DZIEŃ PAPIESKI 2016 została wyłączona

Uchwałą z dnia 27 lipca 2005 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II, jako największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, ustanowił Dzień Papieża Jana Pawła II przypadający na 16 października. Równolegle święto to obchodzi także Kościół katolicki w Polsce w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

W naszej szkole XVI Dzień Papieski obchodziliśmy w dniu 17 października 2016 roku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali okolicznościową wystawę oraz sprzedaż wadowickich kremówek nieodłącznie kojarzących się z Papieżem Polakiem, który słabość do kremówek ujawnił podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny. Sprzedaliśmy w sumie 30 ciast porcjowanych na ciastka. Przygotowana na tę okoliczność wystawa plakatów oraz książek o Janie Pawle II obrazowała sceny z życia Wielkiego Polaka. Można było zobaczyć sceny zarówno z życia Karola Wojtyły, jak i Jana Pawła II. W ramach obchodów Dnia Papieskiego zorganizowana została także zbiórka datków na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która spotkała się z pozytywnym odzewem i pozwoliła zebrać łączną sumę 1600 zł na szczytny cel pomocy uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, jak również wszystkim osobom, które włączyły się w Dzień Papieski w naszej szkole.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress