Dzień Papieski w praktyce

NewsyMożliwość komentowania Dzień Papieski w praktyce została wyłączona

„Wstańcie, chodźmy”, to hasło XIX już Dnia Papieskiego, który obchodzony jest w kościele 16 października na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w 1978 roku. Hasło, będące również tytułem książki, autorstwa św. Jana Pawła II nt. powołania do kapłaństwa, jest zachętą do tego, by wzbudzić, szczególnie w młodych ludziach, chęć przyjęcia chrześcijańskiego życia, jako wyzwania.

„Dynamika” hasła pobudza również i nas do odkrywania Chrystusa w drugim człowieku, do budowania wspólnot opartych na wzajemnym szacunku, przyjaźni i tolerancji.
To dlatego m.in. nasi uczniowie-wolontariusze wraz z panią Anną Matusewicz zainicjowali w tym dniu wspólne spotkanie z młodzieżą i i jej opiekunem – panem Jackiem Motylem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie.

Montaż słowno-taneczny był przede wszystkim owocem wielu wcześniejszych spotkań integracyjnych, w których brali udział wolontariusze, głównie z obecnych kl. III bch oraz III bp2: Kamila Burda, Zuzia Haberka, Oliwia Mróz, Krzysztof Szuliński, Ola Koźlicka, Julia Gryl, Martyna Kucia, Ola Gil, Kamila Sułkowska, Bartosz Krajewski.

„Wielbić Boga wspólnym tańcem i śpiewem, by przełamywać bariery lęku i niezrozumienia, nawiązywać przyjaźnie, uczyć się empatii i wrażliwości na potrzeby innych, odkrywać talenty, nabywać nowe umiejętności…to zaledwie kilka „atutów” wolontariatu integracyjnego. Ci, którzy go realizują, mówią, że naprawdę warto.

A muzyka – łagodzi obyczaje, dlatego do wspólnego tańca włączyli się nie tylko wykonawcy, ale też obecni na widowni uczniowie z klas I wraz z nauczycielami.

Dziękujemy za Waszą otwartość i odwagę!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress