DZIEŃ ŚWIEŻAKA

Czwarta lekcja w piątek była okazją do integracji tegorocznych świeżaków ze starszymi kolegami – to właśnie 6 września odbyło się słynne już śniadanie świeżaków, będące stałym elementem staszicowskiego kalendarza wydarzeń. Uczniowie klas pierwszych i drugich zebrali się na hali gimnastycznej, gdzie czekało na nich wystawne śniadanie – to prawie 700 kanapek (w tym roku zadbaliśmy o wyjątkowo zdrowe opcje – głównie warzywne!) i 400 kubeczków wody z cytryną. Przygotowania trwały… 4 godziny, zajęły 20 par pracowitych rąk i zdarły przynajmniej trzy głosy. I tak było super!

Po uroczystym przywitaniu przez dyrekcję szkoły i zejścia klasowe z galerii wraz z wychowawcami oraz po posileniu się w czasie symbolicznego śniadania, wszyscy wzięliśmy udział w wielkiej zabawie. Jak zazwyczaj, największą frajdę sprawiła wspólna zumba – w tym roku prowadzona przez uczennice klas drugich: Joannę Gawlik, Aleksandrę Dudek, Martynę Mikłuszkę i Julię Broen. Nie mogło zabraknąć także belgijki oraz naszych ulubionych dyskotekowych hitów.

Tak, śniadaniem tanecznie wkroczyliśmy w ten rok szkolny. Nie pozostaje życzyć całej społeczności niczego innego jak samych tego typu ciepłych i wesołych chwil w czasie całego roku szkolnego!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress