„Ferie w Anielskim Wolontariacie”

Ferie zimowe już za nami. Niektórzy z nas wylegiwali się w łóżkach godzinami, czerpiąc jak najwięcej z leniwych poranków, lecz nasi wolontariusze nie mogli narzekać na nadmiar wolnego czasu. Podczas tych dwóch tygodni, dzielnie pomagali dzieciom ze stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”, w oddziale na Porąbce. Ich głównym zadaniem była oczywiście pomoc i nadzór, aby zapewnić podopiecznym bezpieczeństwo, podczas zabaw, gotowania, sprzątania. Wspólne wykonywanie prac plastycznych, przygotowywanie posiłków oraz mycie podłóg nieraz było sporym wyzwaniem, dlatego w nagrodę nasza ekipa mogła zawsze liczyć na zdrowy i smaczny obiadek 🙂

Czwartek – 21 lutego – był dniem bardzo szczególnym, ponieważ z inicjatywy koordynatorek – Heleny i Magdy – został zorganizowany bal karnawałowy dla wszystkich dzieci z osiedla „Juliusz”. Od samego rana wolontariusze, wspólnie z maluchami, przygotowywali przekąski i napoje na zabawę. Staszicaki odznaczyły się niebywałą kreatywnością w wymyślaniu gier, nikt nie skarżył się na nudę!!! Taniec na gazetach, limbo w parach, gorące krzesła czy pudełko niespodzianek dostarczyły wszystkim obecnym ogromnych pokładów adrenaliny.

Dziękujemy bardzo Pani Prof. Annie Matusewicz za włączenie nas w pomoc podopiecznym Domu Aniołów oraz obecność podczas balu ☺ Jednocześnie zachęcamy wszystkich dysponujących czasem do udziału w akcjach wolontaryjnych. Rąk do pracy nigdy nie jest za wiele.

Zuzanna Haberka, kl. II bch

Specjalne podziękowania należą się naszym Wolontariuszom, którzy pomimo w pełni zasłużonego czasu odpoczynku mieli ochotę spotykać się z dzieciakami, by dać im to, co najcenniejsze: swój czas, uśmiech, radość, przyjaźń.

Oto ludzie o wielkim sercu:
Zuzia Haberka, Krzysztof Szuliński, Oliwia Mróz, Ola Lesiak, Ola Koźlicka, Kamila Klimek, Julia Gryl, Ola Gałuszewska, z kl. II bch, Bartek Krajewski z kl. II bp2, Lidia Stachurska, Kamil Binko, Kacper Baran, Roch Olesiński z kl. III GA, Maksym Szarek, Bartek Wiorek, Oskar Cierniak z kl. IIIGC, Zosia Mendrek , Ola Kaszubowska z kl. III GB.

A także Wiktoria Szymczak z kl. II mat2, która czuwała nad organizacją osób i zajęć 🙂

Gratulacje!
Anna Matusewicz

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress