FESTIWAL MATEMATYKI DZIEŃ CZWARTY

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością.

Nie inaczej było 16.03.2017 r.

Punktualnie o godzinie 9:00 aż 141 osób z gimnazjum i liceum przystąpiło do rozwiązywania testów. Najliczniejsza była grupa w kategorii KADET, czyli uczniowie z klas pierwszej i drugiej gimnazjum prawie 60 osób, następnie JUNIORZY, czyli trzecia klasa gimnazjum i pierwsza liceum, resztę stanowili STUDENCI, czyli druga i trzecia klasa liceum. Zadania wzbudziły wiele emocji. Trzeba było wykazać się wiedzą, pomysłowością, wyobraźnią a także dobrą strategią. Mamy nadzieję, że wielu uczestników tych zmagań zostanie nagrodzonych lub wyróżnionych.

Kolejnym wydarzeniem matematycznym było spotkanie uczniów klas drugich realizujących
matematykę na poziomie rozszerzonym ze studentem matematyki Uniwersytetu Śląskiego.

Michał Kolany opowiadał o niewymiernym wymiarze.

Zaczęło się od krzywej Kocha, zbioru Cantora, a skończyło na zborze Mandelbrota i wygenerowanych fraktalnych animacjach i wymiarze Hausdorffa.

 

O ostatnim wydarzeniu tego dnia tak napisała jedna z uczestniczek Aleksandra Lech z klasy 3MP. „16 marca klasy maturalne zmagały się z próbnym egzaminem maturalnym z matematyki, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. To jedna z ostatnich okazji, aby sprawdzić się przed majową maturą. Określić, co już opanowaliśmy, a co jeszcze musimy poćwiczyć. Wrażenia po teście były różne, większość maturzystów uznała, że zadania były dość wymagające. Czekamy na wyniki i pracujemy wytrwale, aby majową maturę napisać jak najlepiej.”

Wyniki konkursów: Brain benders w języku angielskim dla kl. II gimnazjum oraz Udowodnij, że … szkolny konkurs dla klas I i II LO realizujących matematykę na poziomie podstawowym zostaną zaprezentowane na tegorocznej Staszicowskiej Gali Mistrzów.

Zapraszamy na kolejny FESTIWAL MATEMATYKI za rok!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress