Festiwal Nauk Humanistycznych – dzień drugi

10 grudnia 2018 roku w ramach Festiwalu Nauk Humanistycznych nasza szkoła gościła panią dr hab. Joannę Januszewską-Jurkiewicz, która jest pracownikiem Zakładu Historii Najnowszej 1918-1945 Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Pani doktor poprowadziła wykład na temat granic odrodzonego państwa polskiego w koncepcjach politycznych Józefa Piłsudskiego. Uczestnikami wykładu byli uczniowie z licealnych klas o profilach humanistycznych. Wystąpienie pani gościa wpisywało się w tematykę związaną z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowo uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie i rozszerzyć treści znane z podstawy programowej, a dotyczące koncepcji Józefa Piłsudskiego dotyczącej granic wschodnich Rzeczypospolitej.

Wykład trwał godzinę i był dla wszystkich uczestników cenną lekcją historii.