„FINIS ADEST OPERI”. PRZEDSTAWIAMY DOKONANIA ABSOLWENTÓW ROCZNIKA 2020

NewsyMożliwość komentowania „FINIS ADEST OPERI”. PRZEDSTAWIAMY DOKONANIA ABSOLWENTÓW ROCZNIKA 2020 została wyłączona

PRZESŁANIE DO KLAS MATURALNYCH OD PANA DYREKTORA GRZEGORZA WALOTKA

Drodzy Absolwenci!

Pandemia zmieniła rzeczywistość i trudno tego nie odczuć.
Żyjemy w izolacji, miasta wyludnione, lotniska świecą pustkami, granice państw zamknięte. W trybie zdalnym – uczymy się i pracujemy. Służba zdrowia największe siły kieruje na ratowanie pacjentów z COVID-19. Życie w rygorze sanitarnym potrwa zapewne długo.

Powrót do normalności, według ekspertów, zapewni opracowanie skutecznego leczenia koronawirusa lub wynalezienie szczepionki.
Wszyscy zastanawiamy się, jaka będzie ta nowa normalność, jak zmieni się świat po zarazie…

W takim to czasie przyszło Wam kończyć Liceum STASZICA. W trakcie roku szkolnego zmieniły się warunki nauki, a rytmy i rytuały, regulujące od lat uczniowską egzystencję, zostały odwołane. W innym terminie i w innych okolicznościach będziecie zdawać maturę…

Ale egzamin dojrzałości zdajecie już teraz, każdego dnia. Wtedy, gdy trzeba dorośle myśleć o innych. Gdy przyjmujecie do wiadomości, na co macie wpływ, a na co już niekoniecznie…
Gdy uznajecie, że są poważniejsze problemy od terminu rekrutacji na studia.

Gabriel Garcia Marquez w książce (nomen omen) „Miłość w czasach zarazy” zauważył:
„istoty ludzkie nie rodzą się raz na zawsze w dniu, w którym matki wydają je na świat (..) życie zmusza je do ponownego i wielokrotnego rodzenia samych siebie”.

Myślę, że każdy z Was „urodził siebie” w teraźniejszym czasie, w którym tak wiele przyszło przewartościować.

Mimo wszystkich zmian, zwracam się do Was w czas zakończenia nauki tak samo, jak zwracałem się do Waszych starszych kolegów.

STASZIC – to szkoła, która trwa i działa od przeszło 125 lat, bo nie dała się ani wojnom, ani rewolucjom ustrojowym. Przeniosła przez trudne historycznie czasy własną specyfikę i system wartości.
Jesteśmy przywiązani do etosu i ciągłości tradycji, a to nakazuje, aby wyróżniać
zespoły klasowe i uczniów, wybijających się poprzez pracę, postawę i osiągnięcia – warto i trzeba powiedzieć o sukcesach, pogratulować wybitnym absolwentom, powspominać szkolną drogę!…

ZNAKOMITE UMYSŁY I WALECZNE SERCA !

ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA LICEUM Z WYRÓŻNIENIAMI !
TAKĄ OTO SILNĄ DRUŻYNĘ „PRIMUS INTER PARES” WYSTAWIŁO PIĘĆ KLAS MATURALNYCH ROCZNIKA 2020:

 

MRÓZ Oliwia 3BCH
BORAK Martyna Aneta 3BCH
SZEKIEL Marcin Karol 3MAT2
Marzęcka Nicole Sandra 3BCH
Walentek Marcel Tomasz 3BCH
Krajewski Bartosz Sebastian 3BP2
Stefanik Michał Jakub 3MAT2
Kubasik Karolina Justyna 3BP1
Kołodziejczyk Marta Monika 3BP2
Koźlicka Aleksandra Julia 3BCH
Koźmiński Piotr Paweł 3BP2
Adamczyk Paulina Małgorzata 3BP2
Kucia Martyna Krystyna 3BP2
Sułek Maja 3BP2
Tołysz Oliwia Jolanta 3BP1
Boroń Natalia Anna 3BCH
Porzeżyńska Kornelia Zofia 3BCH
Rzepka Emilia Ewa 3MAT2
Burda Kamila Agata 3BCH
Doromoniec Jan Paweł 3BP2
Grzejdziak Alicja Kamila 3MAT1
Jędrychowska Paulina Karolina 3MAT2
Padula Alicja Helena 3BP2
Simon Oskar Mateusz 3MAT2
Gryl Julia Maria 3BP2
Mazur Tomasz Piotr 3BCH
Bąchor Jakub Patryk 3BP1
Palion Marta Klaudia 3MAT2
Surma Milena Ewa 3BP1
Bebel Wiktoria Samanta 3BP2
Klassa Kacper Aleksander 3MAT2
Kopeć Dawid Artur 3MAT1
Lesiak Aleksandra Julia 3BCH
Madej Marceli 3MAT1
Tybor Aleksandra Helena 3MAT1
Klimek Kamila Katarzyna 3BCH
Ly Emilia Oumou 3BP1

 

 

TYLKO W NASZEJ SZKOLE WYBITNI ABSOLWENCI KOLEJNYCH ROCZNIKÓW MATURALNYCH HONOROWANI SĄ COROCZNIE, OD PRZESZŁO TRZECH DEKAD:
NAGRODAMI FUNDACJI SZKOLNEJ IM. STANISŁAWA STASZICA !
NAGRODAMI SPECJALNYMI !
MEDALAMI PAMIĄTKOWYMI !

🍀 Primo:
MAMY ZASZCZYT ZAPREZENTOWAĆ NAGRODZONYCH MATURZYSTÓW ROCZNIKA 2020 !

Nagrodę im. Romana Barańskiego (przez Niego ufundowaną) –

dla dwojga najlepszych uczniów – otrzymują:

Martyna BORAK i Michał STEFANIK

  • za całokształt osiągnięć szkolnych i naukowych.

Nagrodę im. Jerzego Reflera (ufundowaną przez prof. dr hab. Zbigniewa Zawadzkiego)
dla najlepszego PRZYRODNIKA – otrzymuje:

Martyna BORAK

  • finalistka Olimpiady Biologicznej.

Nagrodę im. Jerzego Horskiego (przez Niego ufundowaną)
dla najlepszego POLONISTY – otrzymuje:
Paulina ADAMCZYK

  • finalistka L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury
  • finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Sztuka Kochania Wiersza”- Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Nagrodę im. Stanisława Szczurowskiego (przez Niego ufundowaną)
dla najlepszego CHEMIKA – otrzymuje:
Maciej DRONKA

  • II etap Olimpiady Chemicznej
  • finalista Ogólnopolskiego Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych – Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie.

Nagrodę im. Wioletty Piaseckiej (ufundowaną przez Jej Rodziców)
dla najlepszego HISTORYKA – otrzymuje:
Jan DOROMONIEC

  • finalista Olimpiady Historycznej
  • III miejsce w ogólnopolskim III Turnieju Debat Historycznych IPN
  • II miejsce w ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych IPN Moja Niepodległa
  • I miejsce w Krakowskim Turnieju Debat Pamięci Ofiar Gestapo.

 

Nagrodę im. Dyr. Waldemara Zillingera (ufundowaną przez Absolwentów z 1949 i 1973)
dla najlepszego FIZYKA – otrzymuje:
Michał STEFANIK

  • finalista LXIII Olimpiady Astronomicznej
  • finalista Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki
  • finalista Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Matematyki
  • finalista Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

 

Nagrodę dla najlepszego „DEBATOWICZA” (ufundowaną przez Karola Winiarskiego)
otrzymuje DRUŻYNA:
Jakub BĄCHOR, Jan DOROMONIEC, Jakub KONINA, Weronika KUBAS i Krzysztof SZULIŃSKI

  • III miejsce w ogólnopolskim III Turnieju Debat Historycznych IPN
  • II miejsce w ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych IPN Moja Niepodległa
  • I miejsce w Krakowskim Turnieju Debat Pamięci Ofiar Gestapo.

 

Nagrodę im. Prof. Henryka Nowakowskiego (ufundowaną przez Syna i Wnuka)
dla najlepszego SPORTOWCA – otrzymuje:
Wojciech LEWICKI

  • za sukcesy w uprawianiu dyscyplin i „fair play”.

 

Nagrodę im. Prof. Stanisława Bomskiego (ufundowaną przez Andrzeja Mikłuszkę)
dla najlepszego MATEMATYKA – otrzymuje:
Martyna BORAK

  • tytuł laureata I stopnia w konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” w dziedzinie matematyki
  • laureatka III stopnia w konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” w dziedzinie matematyki
  • tytuł finalisty Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie matematyki.

 

Nagrodę im. Prof. Marii Polańskiej (ufundowaną przez Wiesława Piwowara)
dla najlepszego ROMANISTY – otrzymuje:
Natalia BOROŃ

  • II etap XLII Olimpiady Języka Francuskiego
  • Tytuł „Licealista-Romanista” w konkursie na najlepszego romanistę w szkole.

 

Nagrodę im. Jana Kiepury (ufundowaną przez Dyr. Tomasza Szyjkowskiego i Dyr. Dorotę
Gawron-Scheligę) dla wybitnego ARTYSTY – otrzymuje:
Alicja PADULA

  • za błyskotliwe, żywiołowe i pełne niezapomnianego wdzięku kreacje artystyczne w szkolnych i regionalnych koncertach.

 

Nagrodę Specjalną w 125-lecie szkoły dla wszechstronnych ARTYSTÓW ESTRADY (ufundowaną przez Wojciecha Pieca-„Łobuziaka”, czyli laureata Nagrody im. W. Fularskiego w roku 2003) – otrzymują:

Martyna KUCIA, Tymoteusz MASARCZYK i Jakub SZKUTNIK.

 

Nagrodę Specjalną dla CZŁOWIEKA TEATRU – otrzymuje:
Marta KOŁODZIEJCZYK

  • finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, organizowanego przez Warszawską Akademię Retoryki
  • autorka adaptacji scenicznych, reżyserka i aktorka – przygotowanie spektakli „Śluby panieńskie” i „Pigmalion” (projekty edukacyjno-artystyczne).

 

Nagrodę Fundacji „Timken” dla wyjątkowo ofiarnego SPOŁECZNIKA – otrzymują:
Zuzanna HABERKA, Oliwia MRÓZ i Dawid WIŚNIEWSKI

  • za empatię i bezinteresowność oraz wolontariat: Caritas, Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów”, świetlica „U Matki Teresy”; za spotkania integracyjne młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i pomoc wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej; za udziały w finałach WOŚP i udział w koncertach charytatywnych na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła.

 

Nagrodę za szlachetność charakteru „ZACNOŚĆ I UCZYNNOŚĆ” im. Księdza Adama Bartkiewicza (przez Niego ufundowaną) – otrzymuje:
Piotr KOŹMIŃSKI

  • za piękną postawę i zaangażowanie w przygotowywanie rekolekcji, uroczystości szkolnych, koncertów charytatywnych oraz za działalność w szkolnym wolontariacie.

 

Nagrodę Specjalną Fundacji Szkolnej dla PASJONATA KULTURY – otrzymuje:
Paweł KOWALSKI

  • finalista etapu diecezjalnego XXX Olimpiady Teologii Katolickiej,
    za zaangażowanie w przygotowanie rekolekcji szkolnych, Zaduszek Staszicowskich i uroczystości szkolnych.

 

Nagrodę Specjalną Fundacji Szkolnej dla wybitnego EKONOMISTY – otrzymuje:
Marceli MADEJ

  • finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

 

Nagrodę Dyrektora Szkoły za NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN na świadectwie ukończenia liceum – otrzymuje „summa cum laude”:
Oliwia MRÓZ z wynikiem 5,47.

🍀 Secundo:
MEDALE PAMIĄTKOWE „Wybitnemu Absolwentowi” – otrzymują:
Paulina ADAMCZYK, Martyna BORAK, Jan DOROMONIEC, Marceli MADEJ i Michał STEFANIK.

🍀 Tertio:
OTO KWINTET KLAS MATURALNYCH, KTÓRE POD BATUTAMI WYCHOWAWCÓW OSIĄGNĘŁY WYNIKI, JAKICH NALEŻY POGRATULOWAĆ I… MOŻNA BY POZAZDROŚCIĆ.

Na I miejscu klasa 3 BP2 z wynikiem: średnia ocen = 4,51!

Tabela wyników, wypracowanych przez zespoły (w układzie alfabetycznym):

3BCH

WYCH. KLASY: Pani Profesor AGATA KACZYŃSKA

4,42 II miejsce
3BP1

WYCH. KLASY: Pani Profesor MONIKA KARLIK

4,05 V miejsce
3BP2

WYCH. KLASY: Pan Profesor ROMUALD HASSA

4,51 I MIEJSCE
3MAT1

WYCH. KLASY: Pan Profesor PAWEŁ MATYSZKIEWICZ

4.12 IV miejsce
3MAT2

WYCH. KLASY: Pani Profesor KATARZYNA NESSING

4,38 III miejsce

 

 

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA WE WSZYSTKICH EGZAMINACH ŻYCIA !
Społeczność STASZICA
Anno currente * 2020

 

 

 

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress