FINIS CORONAT OPUS!… GIMNAZJALNE ORACJE HISTORYCZNEGO ROCZNIKA 2019

NewsyMożliwość komentowania FINIS CORONAT OPUS!… GIMNAZJALNE ORACJE HISTORYCZNEGO ROCZNIKA 2019 została wyłączona

To kartka z kalendarza – już historycznego: w upalną środę 19 czerwca 2019 nasi najmłodsi uczniowie finalizują gimnazjum w roczniku 2016-19, pięknie domykając etap systemu polskiej edukacji.

Rocznik wyjątkowy i historyczny – 77 świetnych absolwentów gimnazjum z trzech zespołów klasowych: 3 GA, 3 GB i 3 GC !!!
W imieniu Rodziców gimnazjalistów-staszicaków refleksyjną mowę na forum uroczystej akademii wygłosił Pan Paweł Barański (absolwent Liceum STASZICA z lat 90 XX w.), który podkreślił wartość naszej Szkoły, łączącej: tradycję i nowoczesność, indywidualność i wspólnotę, elitarność i demokrację.

Na pamiątkę historycznej chwili po kronikarsku zapisujemy trzy głosy reprezentantów klas gimnazjalnych, którzy wypowiadali oracje w języku ojczystym oraz w translacjach na języki, których znajomość szlifowali w naszym Gimnazjum Nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica – angielski, francuski, niemiecki i rosyjski.

Wychowawczynie klas gimnazjalnych wraz z całą społecznością szkolną życzą „GuMisiom” – absolwentom pomyślnych ciągów dalszych we wszystkim, co w życiu rozpoczęte i z sercem, i z głową!…

LIDKA STACHURSKA – ABSOLWENTKA 3 GA W ROKU 2019

Nasz rocznik zamyka etap systemu oświaty.
W przyszłości może będziemy tym pokoleniem, które przywróci instytucję gimnazjum… Bo my nasze gimnazjum zawsze będziemy dobrze oceniać i wspominać.
Finalizujemy epokę „GuMisiów”. Byliśmy jak poczwarki, które wychodzą z kokonu i rozpościerają szeroko skrzydła: piękne, niebanalne, wielobarwne.
Dziś wzruszający moment pożegnań i podziękowań dla wszystkich osób, które: słowem, uśmiechem lub zmarszczeniem brwi wskazywały nam przez trzy lata kierunek lotu.
Więc lecimy, mam nadzieję: wysoko i w dobrym kierunku. Zachowamy w sercu gwarny i pracowity ul oraz nasz charakterystyczny znak – trzy złote pasy.
Jesteśmy bardzo dumni!


PIOTR BARAŃSKI – ABSOLWENT 3 GB W ROKU 2019

Edukacja jest podróżą. Trzy lata temu nie wiedzieliśmy, jaki będzie jej cel. Dopiero ta szkoła uświadomiła nam, że nie tylko cel, a przebyta droga – to największa wartość.
Renesansowi żacy wybierali Wielką Wędrówkę, by poznać i zrozumieć świat – my wyruszyliśmy we wrześniu 2016 roku.. Wtedy peregrynacja nie miała końca, lecz finał nadszedł tak szybko.
Teraz to wiem.

Na drodze pełnej przygód kierowaliśmy się zasadą: „chcącemu nie dzieje się krzywda”.
Dziś mogę powiedzieć, że dotarliśmy do celu i stoimy tu z honorem jako ostatni rocznik pokolenia gimnazjalistów-staszicaków.
Wracamy z tarczą, nie na tarczy.

MAKS SZAREK – ABSOLWENT 3 GC W ROKU 2019

Dzisiaj nasz rocznik – 77 staszicaków – domyka dzieje gimnazjum w polskiej edukacji.

Dotarliśmy do mety – tu i teraz – dzięki Państwu:
– przede wszystkim dzięki Nauczycielom, którzy pomagali i wprowadzali ład do żywiołu…
– dzięki licealistom, których obecność działała jak próg zwalniający na trasie naszych szaleństw…
– również dzięki wsparciu pracowników szkoły i to nie tylko wtedy, gdy wypadały drzwi z szafki…
– i dzięki Rodzicom – naszej ostoi na dobre i na złe!

DZIĘKUJEMY za 3 piękne lata i już zaczynamy wspominać: ,,jak my byliśmy gimnazjalistami…”.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress