Freshers’ Week, czyli Dni Świeżaków

Od kilku już lat pierwszoklasistów wita się w „Staszicu” niezwykle ciepło i serdecznie, a przy tym hucznie i z pompą. Wzorując się na angielskich i amerykańskich szkołach chcemy nowo przyjętym uczniom dodać tym powitaniem odwagi i przekonać, że „nie taki diabeł straszny”.

Nie inaczej było i w tym roku. Najpierw w środę 6 września starsi koledzy z Samorządu oprowadzili „Świeżaków” po szkole. Pokazali gdzie są poszczególne sale i pracownie, gdzie jest szkolna biblioteka, gdzie gabinet higienistki, czy sklepik, a gdzie radiowęzeł. Przy okazji tych spacerów przewodnicy mówili o nauczycielach i staszicowskim życiu. Dopełnieniem tego spaceru były pamiątkowe plakietki – naklejki.

W kolejnym dniu, czyli w czwartek 7 września nastąpiło apogeum Freshers’Week. Najpierw, o godz 11.00 był uroczysty przemarsz i prezentacja klas, potem powitania i miłe słowa, które do pierwszaków skierował dyrektor Grzegorz Walotek, a zaraz potem nie tylko wśród pierwszaków, ale i całej reszty Staszicaków w okamgnieniu rozczęstowano tysiąc kanapek i wiele litrów soków. (Ktoś te kanapki wcześniej zrobił :)) Po tak niecodziennym drugim śniadaniu przyszedł czas na najważniejsze – żywiołowe tańce i szaloną zabawę.

Ponieważ hitem ostatnich sezonów jest zumba, postanowiliśmy nie walczyć ze światową modą i pod dyktando Kasi Jurasz, Agnieszki Żurek, Mai Łapaj i Kuby Wspaniałego prawie 500 osób tańczyło niczym na plaży w środku lata. Imponująco wyglądało, kiedy kilkaset osób doskonale kierowanych przez prof. Izę Bałtrukiewicz zintegrowało się w „belgijce”, zmiksowanym techno – polonezie i innych plażowych rytmach. Do wspólnej zabawy niezwykle skutecznie,bo z dużym zaangażowaniem zachęcali wszystkich prowadzący całą imprezę konferansjerzy – Kalina Zalewska i Krzysztof Flak.

Tak oto na godzinę około południa 7 września 2017 roku hala sportowa Staszica stała się plażą w Mielnie, dyskoteką na Majorce, a może nawet nocnym klubem w greckim kurorcie. Cieszcie się Świeżaki, bo przywitano Was naprawdę z gestem, przytupem i rozmachem. Mamy też wszyscy nadzieję (pewnie głównie pierwszaki), że serdeczne gesty i miłe uśmiechy nie znikną wraz z końcem Freshers’Week.