Freshers’ Week, czyli Dzień Świeżaków.

Fakt – wzorowaliśmy się na angielskiej tradycji Freshers’ Week, ale była to tylko inspiracja i impuls, a wszystkie szczegółowe pomysły i niepowtarzalnie „odjechana” atmosfera były wyłącznie nasze.

I tak, już po raz piąty (pierwszy był w 2012 roku) urządziliśmy w szkole Dzień Świeżaków, czyli młokosów, młodzików, zielonych… po prostu pierwszaków.

Najpierw, o godz, 11.00 był uroczysty przemarsz i prezentacja klas, potem powitania i miłe słowa, po których nie tylko wśród pierwszaków, ale i całej reszty Staszicaków w okamgnieniu rozczęstowano tysiąc kanapek i wiele litrów soków. (Ktoś te kanapki wcześniej zrobił :)) Po tak niecodziennym drugim śniadaniu przyszedł czas na najważniejsze – żywiołowe tańce i szaloną zabawę. Czasu było mało, więc nie można go było marnować na „rozkręcanie imprezy”. Od razu musiał być czad.

Imponująco wyglądało, kiedy kilkaset osób pod dyktando profesorki Izy Bałtrukiewicz tańczyło zumbę. Potem te same kilkaset osób zintegrowało się w belgijce, zorbie, zmiksowanym techno – polonezie i innych plażowych rytmach.

Tak oto na godzinę około południa 5 września 2016 roku hala sportowa Staszica stała się plażą w Mielnie, dyskoteką na Majorce, a może nawet nocnym klubem we włoskim kurorcie. Cieszcie się Świeżaki, bo przywitano Was naprawdę z gestem, przytupem i rozmachem.

Dzięki czemu się to wszystko udało?
Czarodziejska moc muzyki, zmysłowość tańca, a może po prostu fajni ludzie.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.