G A L A P E R S P E K T Y W

Bycie Staszicakiem to duma. Szczególnie wtedy, kiedy mamy świadomość, że pracujemy na wspólny sukces.

W środę, 6 lutego, wzięliśmy udział w gali magazynu „Perspektywy” dla najlepszych liceów i techników w roku 2019 na obszarze województwa śląskiego. Jako IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu uplasowaliśmy się na VIII miejscu w województwie i – co ważniejsze – utrzymaliśmy, ze znaczną przewagą, tytuł najlepszej szkoły w Zagłębiu Dąbrowskim. Z tego powodu w auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach Pan Dyrektor Grzegorz Walotek w imieniu całej szkoły odebrał nagrodę – naszą Złotą Tarczę. Na ten sukces złożyły się wyniki zeszłorocznych maturzystów oraz wyniki całego liceum w olimpiadach przedmiotowych.

Na gali pojawiliśmy się liczną reprezentacją, bo aż 10-osobową! W jej skład weszła klasa 1b (czyli profile dwujęzyczne – biologiczno-chemiczny i humanistyczny) – obecnie najlepsza klasa w szkole – oraz prezydium Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy, bez wyjątku, z radością prezentowaliśmy się z białymi paskami na mundurkach.

Ten wynik świadczy niewątpliwie o wysokim poziomie nauczania, jednak szkoła to także atmosfera, a nie tylko surowe statystyki – a ta w Staszicu jest zdecydowanie wyjątkowa, rodzinna. Jeśli chcecie się o tym przekonać na własnej skórze, serdecznie zapraszamy Was na Dni Otwarte. Na przyszłych Staszicaków czekamy 19 i 20 marca.

Zawsze chętnie opowiadamy o Staszicu, ponieważ mamy ku temu powody, a takie wydarzenia jak gala „Perspektyw” tylko to potwierdzają.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress