GALA MATURA NA 100%

NewsyMożliwość komentowania GALA MATURA NA 100% została wyłączona

W czwartek 22 września młodzież z kl. II MAT1 wraz ze swoją wychowawczynią, panią prof. Bożeną Karbownik oraz z panem prof. Michałem Orczykiem uczestniczyła w uroczystej gali projektu „Matura na 100 procent”, która miała miejsce w pięknej gotyckiej sali Starego Ratusza we Wrocławiu. Była to już trzecia edycja projektu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych maturzystów w kraju, zdających wszystkie (lub prawie wszystkie) egzaminy maturalne na 100 procent. W tym roku rekordzistką okazała się osoba, która zdając 10 egzaminów, z 9 uzyskała wynik stuprocentowy, a z jednego wynik powyżej 90%.Pan profesor Orczyk był współprowadzącym galę i wymienił nas wśród gości (nie było to przykre wziąwszy pod uwagę, że obecny był dyrektor CKE, prezydent Miasta i przedstawiciele władz wojewódzkich)

Na początku wysłuchaliśmy hipnotyzującego wprost wykładu prof. Jana Miodka dotyczącego etymologii nazw miejscowych Dolnego Śląska (i nie tylko). Nikt chyba tak pięknie nie potrafi mówić o naszej ojczyźnie-polszczyźnie jak właśnie prof. Miodek. Zasadniczym punktem programu była jednak prezentacja 25 laureatów tegorocznej edycji projektu. Mogliśmy poznać ich pasje, zainteresowania, plany na przyszłość, a nade wszystko przekonać się, że takie wyniki na maturze są naprawdę możliwe.

Pojechaliśmy do Wrocławia w nagrodę za to, że mieliśmy najwyższą średnią w szkole w zeszłym roku szkolnym.( wyjazd ufundowany przez Radę Rodziców).Wycieczka nas ucieszyła, ale dotąd nie wiemy, jaka była intencja zabrania nas na tę galę…..Czyżby jakieś oczekiwania Pana Dyrektora Grzegorza Walotka ( i naszego matematyka) dotyczące przyszłorocznego egzaminu maturalnego????

Pozostała część wycieczki miała charakter typowo humanistyczny( jakże by mogło być inaczej przy dwojgu polonistach w charakterze opiekunów?)

Zwiedziliśmy świetne interaktywne Muzeum „Pana Tadeusza” i wysłuchaliśmy ciekawych informacji zarówno o życiu twórczym, jak i miłosnym naszego wieszcza, szczegółów dotyczących portretu szlachty w epopei a także dowiedzieliśmy się o wielu kontrowersjach, które budził i budzi model polskości propagowany przez Adama Mickiewicza.

Spacerowaliśmy także po starówce i Ostrowie Tumskim z przewodnikiem, który opowiadał nam barwnie historię miasta i sypał anegdotami jak z rękawa. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.Wszyscy ustawiliśmy się pod Uniwersytetem w pozie zapowiadającej, że być może będziemy rozważać studiowanie tutaj …Robiliśmy też zdjęcia krasnalom metalowym, których we Wrocławiu jest pełno a ustawiane są na pamiątkę posługiwania się wizerunkiem krasnoludka przez kontestująca władzę komunistyczną Pomarańczową Alternatywę.

Dopisała pogoda i humory. Dziękujemy za fajną nagrodę!!! A o maturze na 100% zaczęliśmy myśleć…..

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress