GALA SPORTU I VIII STASZICOWSKIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

NewsyMożliwość komentowania GALA SPORTU I VIII STASZICOWSKIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE została wyłączona

20 czerwca w naszej szkole odbyły się Gala Sportu i VIII Staszicowskie Igrzyska Olimpijskie.

Galę Sportu 2017/2018 otworzyli Jakub Nowosiński i Bartosz Rybarski, przedstawiając klasyfikację generalną na najbardziej usportowiona szkołę ponadgimnazjalną i gimnazjalną w Sosnowcu. Nasze liceum uplasowało się na pierwszym miejscu, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Wieka niespodziankę sprawiły nam również dziewczęta z gimnazjum, zdobywając pierwsze miejsce, pokonały dominujące od lat Gimnazjum nr16. Chłopcy z gimnazjum zajęli siódmą lokatę.

Ten rok był dla nas bardzo pracowity, ale szczęśliwy. Gratulujemy 🙂

W tym dniu cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami mogła poznać zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę w wielu dyscyplinach, zdobywając najwyższe trofea, miejsca medalowe od jeden do trzy.

Puchar dla najlepszego sportowca gimnazjum odebrała Magdalena Wyrwał złota medalistka Mistrzostw Sosnowca w siatkówce plażowej oraz zdobywczyni IX miejsca w województwie. To również brązowa medalistka półfinału wojewódzkiego w badmintonie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej oraz reprezentantka szczypiornistek i sztafetowych biegów przełajowych.

VIII Staszicowskie Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się zumbą prowadzoną przez Kubę Wspaniałego. A potem już reprezentanci klas gimnazjalnych i licealnych rozpoczęli rywalizację w wyścigach rzędów, koszykówce, piłce siatkowej i tenisie stołowym.