Geografowie na Wydziale Nauk Przyrodniczych

NewsyMożliwość komentowania Geografowie na Wydziale Nauk Przyrodniczych została wyłączona

30 października w ramach zajęć rozszerzenia geograficznego odwiedziliśmy Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego mieszczący się w tak zwanej „Żylecie”. Celem naszych zajęć było podsumowanie zdobytych na lekcjach geografii zagadnień dotyczących: przeszłości geologicznej Ziemi oraz jej budowy oraz zebranie materiałów niezbędnych do naszego projektu edukacyjnego.

Po wystawach Muzeum Geologicznego na Wydziale oprowadzał nas dr Krzysztof Szopa, uzupełniając swój wykład licznymi ciekawostkami dot. budowy geologicznej naszej planety oraz obecności minerałów i różnego typu skał w najbliższym otoczeniu i codziennym życiu.
Odwiedziliśmy wystawę minerałów świata, historii ludzkości, a także meteorytów. Poznaliśmy tajniki powstawania skał, dowiedzieliśmy się, jak powstają skały osadowe, wulkaniczne i metamorficzne, zobaczyliśmy modele liliowców i trylobitów. Wycieczka zakończyła się wizytą w lapidarium. Wyjście dostarczyło nam wiele wiedzy o budowie geologicznej i bardzo odległej przeszłości naszego regionu. Wykorzystamy te materiały do stworzenia projektu edukacyjnego. Z wynikami naszych prac podzielimy się z młodszymi koleżankami i kolegami.

Zuzanna Karcz

\

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress