GIMNAZJALIŚCI NA TROPIE WROCŁAWSKICH KRASNALI

Ostatni tydzień roku szkolnego, już po wystawieniu ocen, to najlepszy czas na szkolną wycieczkę. Wszyscy zrelaksowani, średnie ocen dla większości uczniów zadowalające, a zatem pora na nagrodę. 20 i 21 czerwca klasy pierwsze Gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska powitała nas iście letnią pogodą. Spacer skąpanymi w słońcu uliczkami Starego Miasta, rejs statkiem po Odrze, pozwoliły nam poczuć się niczym na wakacjach. Kościoły i katedry zapewniły chwile wytchnienia, czas na zadumę, spokój, chłód i cień. Odczuliśmy również studencki klimat miasta, zwiedzając perłę sztuki barokowej, czyli Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukłonem w stronę klasy I GA było zwiedzanie Wieży Matematyków, z której roztaczał się piękny widok na zabytkową część miasta. Symbolem nowoczesności Wrocławia jest z pewnością wieżowiec Sky Tower. Z 49. piętra mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic, udało się również zrobić wiele zdjęć (można sprawdzić na portalach społecznościowych).
Drugi dzień wycieczki miał charakter raczej przyrodniczy. Najważniejszym punktem zwiedzania było oczywiście wrocławskie ZOO, z niezwykłym Afrykarium, przedstawiającym środowisko wodne Czarnego Kontynentu, pod hasłem „Życiodajne wody Afryki”. Bogactwo fauny i flory, oryginalność niektórych gatunków, ich egzotyka, budziły podziw i zachwyt wśród zwiedzających. Dopełnieniem kontaktu z niezwykłą naturą była wizyta w Ogrodzie Japońskim: spacer urokliwymi alejkami, mostkami (prostymi i wypukłymi), odczytywanie symboliki miejsc i roślin, a wszystko wzbogacone barwnymi gawędami naszego przewodnika. W Parku Szczytnickim, z Halą Stulecia w tle, przy dźwiękach muzyki klasycznej, mogliśmy podziwiać pokaz fontanny multimedialnej. Sielanka na łonie natury z kulturą w roli głównej! Prawdziwie zrelaksowani mogliśmy wracać do Sosnowca.
A co z krasnalami? Podczas wędrówek ulicami miasta wszędzie ich szukaliśmy. Najwytrwalsi poszukiwacze udokumentowali znalezienie 24. Ale w mieście mieszka ich już ponad trzysta! (dokładnie 310 – stan na 22 czerwca 2017). Koniecznie więc musimy wrócić do Wrocławia!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress