GLOBTROTER ZE STASZICA ZAWITAŁ W NASZE PROGI

10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Polityki. Tym razem naszym gościem był absolwent z 1978 roku – Pan Stanisław Pisarek- radny Czeladzi, wydawca książek, a zwłaszcza pełen pasji podróżnik i globtroter. Pan Pisarek opowiedział nam o swoich inspirujących podróżach, takich jak zdobycie czterech krańców Europy, czy obcowanie z dziką naturą w Afryce. Odpowiedział również na nasze pytania, których było mnóstwo, gdyż publiczność była zafascynowana jego przygodami. Ku zdziwieniu wszystkich, dowiedzieliśmy się, że dzicy ludzie wcale nie żyją w Azji ani Afryce! Pan Pisarek miał z nimi przyjemność, a nie musiał podróżować tak daleko. Nieznane jest bliżej niż sądzimy. Uczniowie Gimnazjum wynieśli z tego spotkania niesamowitą lekcję życia, spontaniczności i kreatywności. Czy warto próbować? Na pewno!

Spotkanie trwało zdecydowanie za krótko i mamy nadzieję, że Pan Pisarek kiedyś jeszcze zawita w progi Staszica, by zaspokoić naszą ciekawość.

Magdalena Kata i Wojciech Starczewski