I ETAP REALIZACJI PROJEKTU GIMNAZJALNEGO

W dniu 3 lutego 2017 r. uczennice klas II naszego gimnazjum Karolina Ćwieląg, Zuzanna Karcz oraz Barbara Szydło postanowiły po przygotowaniach teoretycznych rozpocząć praktyczną część projektu gimnazjalnego dotyczącą działań samorządu terytorialnego w naszym województwie.

Założyły sobie, że będą odwiedzać pracowników samorządowych różnego szczebla i przeprowadzać z nimi wywiady na temat zadań samorządowych. Pierwszym urzędnikiem samorządowym z którym uczennice postanowiły się spotkać został prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza – doświadczony samorządowiec, który już po raz trzeci piastuje z woli mieszkańców Dąbrowy Górniczej to stanowisko. Obawy uczennic, że trudno będzie umówić się na spotkanie, okazały się bezpodstawne. Termin został ustalony … i 3 lutego znaleźliśmy się w gabinecie Pana prezydenta.

Godzinny wywiad spełnił pokładane w nim nadzieje. Pan prezydent odpowiedział na każde pytanie przygotowane przez uczennice. Podzielił się z nimi sukcesami i troskami zarządzania miastem w ciągu ostatnich 10 lat. Z dumą opowiadał o podjętych działaniach, podkreślając niejednokrotnie inicjatywy oddolne mieszkańców miasta. Bogaty materiał nagrany na spotkaniu, dotyczący działań władzy wykonawczej w gminie i w powiecie, stanie się zaczynem prezentacji o samorządzie terytorialnym.

Na koniec spotkania uczennice zostały obdarowane albumami o dąbrowskich legendach. Za otwartość na młodych ludzi i rzeczowe przedstawienie zadań władzy wykonawczej w gminie i powiecie serdecznie Panu prezydentowi DZIĘKUJEMY!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress