II Staszicowskie Spotkanie z Nauką. Relacja.

NewsyMożliwość komentowania II Staszicowskie Spotkanie z Nauką. Relacja. została wyłączona

Za nami II Staszicowskie Spotkanie z Nauką.
Już po raz drugi można śmiało powiedzieć: Oj, działo się!

Zapraszamy do przeczytania relacji tego wydarzenia spisanej skrzętnie przez ucznia klasy 1 humanistycznej – Konrada Gluzę.

Poniżej – komentarze naszych miłych Gości.

Na II Staszicowskie Spotkanie z Nauką, zatytułowane „Na humanistycznych ścieżkach”, dnia 12 grudnia 2016 roku, przybyli do nas uczniowie Gimnazjum nr 16 oraz Gimnazjum nr 9 w Sosnowcu, wraz ze swymi nauczycielami. Pod swoje opiekuńcze skrzydła wzięli ich uczniowie klasy I humanistycznej, oprowadzając po szkole i doprowadzając na zaplanowane zajęcia.
Pierwszym punktem programu był wykład z historii, który poprowadził pan dr Paweł Matyszkiewicz – nauczyciel historii i WOS-u w Staszicu. Pan profesor opowiadał o słynnym królu Kazimierzu III Wielkim – przedstawił jego wybitne osiągnięcia, ale również słabości tego władcy.
Po interesującym wykładzie nasi Goście zostali podzieleni na cztery grupy, aby wziąć udział w zajęciach wraz z uczniami Staszica. Pierwsza grupa udała się na lekcję historii z Panią profesor Sławomirą Dziewięcką, której tematem były wojny punickie. Druga grupa miała przyjemność
uczestniczenia w zajęciach języka polskiego z panem profesorem Michałem Orczykiem, gdzie analizowany był tekst staropolskiej pieśni -„Bogurodzicy”. Trzecia grupa brała udział w lekcji wiedzy o kulturze z panią profesor Agnieszką Charuzą-Siechowską, która przedstawiła wiele ciekawostek na temat kina. Czwarta grupa musiała wykazać się umiejętnościami aktorskimi, gdyż uczestniczyła w zajęciach Koła Teatralnego prowadzonego przez panią profesor Bożenę Wojciechowską-Karbownik. Każda z tych wyjątkowych lekcji bardzo się podobała.
Nadszedł czas na spotkanie autorskie i prezentację książek. Wszyscy nasi Goście ponownie zgromadzili się w sali 122, aby wysłuchać prezentacji autorów trzech zbiorów opowiadań napisanych na konkurs literacki. Z zapartym tchem wsłuchiwano się we fragmenty tekstów. Po tym jak przedstawione zostały staszicowskie zbiory, poprosiliśmy uczennice z Gimnazjum nr 16 o zaprezentowanie swojej książki. Młode pisarki z przyjemnością przyjęły propozycję i z zaangażowaniem opisały nam swoją książkę, która jest dla nas mocną konkurencją.
II Staszicowskie Spotkanie z Nauką z pełną satysfakcją uważam za udane!
A i nasi Goście zgodnie stwierdzili, że bardzo podobało im się w naszej Szkole.

„Podsłuchane” w ankietach podsumowujących dzień:
– najbardziej zapadła mi w pamięć lekcja historii; pani profesor z niezwykłą charyzmą i dynamizmem opowiadała o bitwach…
– fabuła książek napisanych na konkurs była niesłychanie wciągająca…
– przedstawienie aktorskie było super! …
– podobała mi się atmosfera Waszej Szkoły – na lekcjach i na przerwach…
– najbardziej zapadły mi w pamięć zajęcia z WOK-u!…
– lekcje polskiego to czysta przyjemność…
– wykład z historii był najlepszy!…
– zdaje się, że nauczyciele w Staszicu są prawdziwymi pasjonatami…
– fajnie było „pobyć w szkole od środka” …

Drodzy Gimnazjaliści, jeżeli chcecie na co dzień współtworzyć atmosferę naszej Szkoły, przybywajcie! Zapraszamy na najbliższe trzy lata! Jeszcze raz dziękujemy za Wasze odwiedziny!

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress